פוטין עושה שרירים בגבול אוקראינה

על רקע ההפיכה באוקראינה והמתיחות בין רוסיה למערב, הכריז הנשיא הרוסי על העלאת כוננות ועל פתיחת תרגיל צבאי נרחב. "בהתאם להוראת הנשיא, כוחות המוצבים בחלקה המערבי של רוסיה נמצאים בכוננות", נכתב בהודעת משרד ההגנה. בארה"ב הודיעו שמומחים כלכליים מטעם הממשל נמצאים בקייב

וולאדימיר פוטין מביט מערבה בחשש (רויטרס)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה על עריכת תרגיל צבאי דחוף של הכוחות המזויינים לאורך הגבול המערבי עם אוקראינה, כך מדווחות סוכנויות הידיעות הרוסיות שמסבירות כי מדובר ב"עשיית שריר לאור המתיחות עם המערב לנוכח מה שקורה באוקראינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהתאם להוראת הנשיא של הפדרציה הרוסית, כוחות המוצבים בחלקה המערבי של רוסיה נמצאים בכוננות בשעה 14:00 (13:00 שעון ישראל) היום", נכתב בהודעה של משרד ההגנה הרוסי שמסר שר ההגנה סרגיי שויגו.

במקביל, וויליאם ברנס, סגנו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, אמר שמומחים כלכליים מטעמה של ארה"ב הגיעו לקייב כדי לסייע בפתרון המשבר הכלכלי שאליו נקלעה אוקראינה. בבירה האוקראינית נערך היום חיפוש במשרדיו של ויקטור ינוקוביץ' ובבניינים נוספים , כולל הבנק הממשלתי, במסגרת חקירה נגד הנשיא המודח שנמלט הכוללת חשד לרצח.

"במסגרת החקירה הפלילית שנערכת, אנו מבצעים חיפושים במשרדי הנשיאות, במשרדי מועצת ההגנה, בבנק הלאומי ובמגוריו של ינוקוביץ'", נכתב באתר התביעה האוקראינית. גם ויקטור שפונקה, מי שהיה התובע במשטרו של ינוקוביץ', וראש הצוות שלו אנדרי קליוב, מבוקשים על ידי המשטרה.