חולצות של אדידס מעוררות זעם בברזיל

נותנת החסות הרשמית של גביע העולם בכדורגל, שייערך בקיץ הקרוב בברזיל, נאלצה להפסיק את השיווק והייצור של שתי חולצות חדשות, לאחר שהרשויות בברזיל טענו כי הן מעודדות תיירות מינית. "החולצות מעודדות פשעים מיניים", הכריז שר התיירות

החולצות השנויות במחלוקת (יח"צ)

ענקית הספורט אדידס קיוותה אולי שקיומו של המונדיאל בברזיל יבטיח חגיגת כדורגל באווירת הקרנבל, אך לרשויות בברזיל היו תכניות אחרות: אדידס הודיעה על הפסקת הייצור והשיווק של שתיים מהחולצות שהשיקה לקראת גביע העולם בכדורגל, לאחר שגורמי ממשל בברזיל טענו בזעם כי החולצות מעודדות תיירות מינית למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחת החולצות נראית אישה לבושה בביקיני עם הכיתוב "Lookin' to score" - משפט בעל כפל משמעות, שפירושו לכבוש שער, אך בסלנג משמעותו גם לקיים יחסי מין. בחולצה השנייה שנפסלה נכתב "אני אוהב את ברזיל", עם ציור של לב שנראה כמו חוטיני הפוך.

השבוע אמר שר התיירות של ברזיל כי הוא מתנגד לכל ניסיון ליצור קשר בין הסמל הלאומי לבין רמיזות מיניות. "הגישה הזו מעודדת בעקיפין פשעים כמו יחסי מין עם ילדים, ניצול מיני וניאוף", אמר השר וטען כי הדבר נוגד את המדיניות ברשמית במדינה.

ברזיל מתכוננת למונדיאל (AP)

בתגובה לביקורת נאלצה חברת אדידס להכריז על גניזת החולצות מעוררות המחלוקת, שהיו אמורות להימכר בארצות הברית בלבד. "אדידס תמיד מקדישה תשומת לב רבה לדעתם של לקוחותיה", נמסר אמש (ג') בהצהרה רשמית של החברה.

אדידס היא אחת מנותנות החסות המרכזיות של גביע העולם בכדורגל, שיחל בברזיל ב-12 ביוני, ומייצרת את רוב המוצרים הנלווים לטורניר - החל ממדי השחקנים ועד לכדור שבו ישחקו.