גרמניה: צוקרברג, וואטסאפ ואנטישמיות

ביקורת על רכישתה של אפליקציית המסרונים Whatsapp על ידי פייסבוק עוררה סערה בגרמניה, לאחר שמאייר בחר להציג את מייסד פייסבוק מארק צוקרברג כתמנון רב זרועות בעל אף גדול. בעקבות הדמיון לקריקטורות אנטישמיות, נאלץ העיתון לפרסם גרסה מרוככת והמאייר התנצל: "אידיאולוגיה אנטישמית זרה לי לחלוטין"

הקריקטורה שפורסמה בעיתון הגרמני (Daily Mail)

גרמניה סוערת עקב פרסום קריקטורה שנויה במחלוקת: העיתון הגרמני Süddeutsche Zeitung פרסם ביום שישי האחרון קריקטורה המציגה את מייסד פייסבוק מארק צוקרברג כתמנון רב זרועות. הקריקטורה התפרסמה בעקבות רכישתה של אפליקציית המסרונים וואטסאפ על ידי פייסבוק ועוררה סערה עקב דמיונה הרב לאיורים אנטישמיים שהתפרסמו בתקופת הנאצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הסערה מיהרו בעיתון הגרמני להתנצל ופרסמו קריקטורה מעודכנת, ללא תמונתו של צוקרברג. המאייר, בורקהארד מוהר, הדגיש כי לא התכוון להציג את היהודים כמפלצות וכי מטרתו הייתה להצביע על הרכישה של פייסבוק כדורסנית.

"אני מתנצל בפני הקוראים על אי ההבנה ומבין כי ייתכן שפגשתי ברגשותיהם", כתב המאייר במכתב שנשלח לסוכנות הידיעות AP. "אידיאולוגיות אנטישמיות וגזעניות זרות לי לחלוטין", הוסיף.

הקריקטורה המתוקנת (Daily Mail)

התנצלותו של בורקהארד לא שכנעה את אפרים זורוף, בכיר במרכז שמעון ויזנטל. "הדמיון בין הקריקטורה שפורסמה לבין הקריקטורות שהתפרסמו על ידי התעמולה הנאצית הוא רב, וקשה לי להאמין כי המאייר לא ידע זאת".

בעבר נמתחה ביקורת כלפי העיתון הגרמני עקב מספר אירועים שנתפסו כהשמצה של יהודים. בחודש יולי האחרון נאלץ העיתון להתנצל לאחר שפרסם תמונה המשווה בין ישראל למפלצת רעבתנית.