ירדן משחזרת את המרד הערבי הגדול

יוזמת תיירות ירדנית מעודדת את המבקרים במדינה ואת תלמידי בתי הספר להגיע ללב המדבר ולצפות בשחזור של אחד הקרבות הקשים שנערכו בימי המרד שפרץ ב-1916 נגד האימפריה העות'מאנית. "המופע מציג את המאבק נגד הדיכוי ולמען החופש", מסביר מורה מעמאן

בלב המדבר הירדני, בין הדיונות של וואדי רום, נערך שחזור של "המרד הערבי הגדול" ב-1916. קבוצת שחקנים, לבושים מדי צבא מלאים עםהדגל מלפני כמאה שנה, מציגים את הקרב הקשה כחלק מיזומת תיירות ירדנית בשם Jordanian Heritage Revival Company - שמעודדת תיירות לשכנה ממזרח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבדאל אל מאג'יד, מורה מעמאן, מנצל את השחזור כדי ללמד היסטוריה בדרך מקורית עם רמז לאירועים ששוטפים את העולם הערבי בשנים האחרונות. "מה שראיתי היום הוא מופע שמראה את הקשר שבין העבר להווה. הוא מציג תקופה חשובה בהיווסדות המדינה הירדנית. המופע מציג את המרד הערבי שהתבצע נגד דיכוי ולמען החופש".

וואדי רום הוא אחד האזורים שבהם נערך המרד הערבי. בדווים שחיים באזורים האלה הצטרפו לכוחות המהפכניים תחת הנהגתו של המלך פייסל שנלחם נגד האימפריה העותומנית בחיזוק של הארמיה הגרמנית בין השנים 1916 ל-1918.

השחזור מתרחש במקום שנקרא שובאק, באזור טירת שובאק (מונטריאל), מבנה שנבנה ב-1115 והיה למבצר של משפחות רבות בהיסטוריה של האזור.