הקלטת שמסעירה את טורקיה: ארדואן מורה לבנו להסתיר כסף

הרוחות בטורקיה סוערות בעקבות פרסום הקלטה, שבה נשמע לכאורה ראש הממשלה ארדואן מורה לבנו להיפטר ממיליונים שהחזיק הבן בביתו. בלשכתו של ארדואן אומרים כי ההקלטה מזויפת. במקביל, נמשכת חקירת פרשיית האזנות סתר לבכירים בממשל

בצל פרשת השחיתות שמסעירה את טורקיה בחודשים האחרונים נחשפת הקלטת שיחת טלפון, שרק מסבכת את ראש הממשלה ארדואן עוד יותר. ראשי האופוזיציה קוראים להתפטרותו של ארדואן בעקבות ההקלטה, שבה לכאורה הוא מורה לבנו להיפטר מסכום כסף גדול במוזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השיחה המדוברת פורסמה באתר יוטיוב, לאחר שלטענת המפרסמים הוקלטה בחודש דצמבר האחרון. במהלכה נשמע לכאורה ארדואן כשהוא מנחה את בנו כיצד להיפטר ממיליוני יורו במזומן שהחזיק בביתו.

בלשכתו של ארדואן מיהרו לדחות את פרסום ההקלטה והכחישו את מהימנותה. "ההקלטות מזויפות ולא אוטנטיות", נכתב בהצהרה שפרסמה לשכת ראש הממשלה הטורקי.

את האחריות להקלטה תולה ארדואן ביריבו פטהוללה גילן, בטענה כי הוא מנסה להביא להפלת משטרו בכל מחיר. "האחראי לזיוף המביש הזה ייתן את הדין על מעשיו בהתאם לחוק", נכתב בהצהרת לשכתו.

פרסום ההקלטה בא על רקע חשיפת פרשיית האזנות סתר לעשרות מבכירי הממשל בטורקיה. בחודש שעבר דיווחו כלי תקשורת במדינה על איתור מתקני האזנה בביתו ובלשכתו של ארדואן.