ונצואלה: אופנוענים למען מאדורו

כשברקע ההפגנות ההמוניות נגדו, נשיא ונצואלה ניקולס מאדורו זכה למפגן תמיכה מיוחד. אלפי רוכבי אופנוע הציפו את כבישי הבירה קרקאס כדי לחזק את ידי הנשיא. בינתיים, אלפים ממתנגדיו חסמו את הדרכים המובילות לבירה ומספר ההרוגים בעימותים עלה ל-13 בני אדם

בעוד העולם עוקב בדאגה אחרי המתרחש באוקראינה, ההפגנות בוונצואלה נעשות אלימות מיום ליום. מספר הקורבנות בעימותים ובהם גם בין תומכיו של הנשיא ניקולס מאדורו ומתנגדיו, עלה לאחרונה ל-13 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי רוכבי אופנוע התומכים בממשלו של הנשיא מאדורו הציפו אתמול (ב') את רחובות קרקאס הבירה במסגרת מפגן תמיכה רחב היקף בנשיא. "ניקולס יכול לסמוך על כך ש'סוסי הברזל' (האופנוענים), מפגינים התנהגות סובלנית, בדרכי שלום ובהתאם לחוק", הסביר ריקרדו וגאס, דוברם של הרוכבים.

"מפגינים בדרכי שלום", ונצואלה (AP)

על אף דבריו של האופנוען, היו כמה בוונצואלה שהאשימו את הרוכבים כי נהגו באלימות, אבל הם ביטלו את הדברים. "רוכבי האופנוע נמצאים כאן כדי לומר כן לאהבה ולצעירים שמקריבים עצמם ברחובות", הסביר אחד מהם.

למרות התמיכה הרחבה, ממשלו של הנשיא מאדורו נאלץ להתמודד בימים האחרונים עם הפגנות אלימות למדי מצד מתנגדיו. ביממה האחרונה, הציבו המפגינים ערימות אשפה ורהיטים שונים בכבישים המובילים לבירה קרקאס.

נשיא ונצואלה, ניקולס מאדורו (AP)

בהמשך, המפגינים קיימו תהלוכות נרחבות שבהן דפקו על סירים ומחבתות כדי להביע את התנגדותם למשטר מאדורו. הם איימו כי ימשיכו בגל ההפגנות שהחל לפני כשבועיים, עד להתפטרותו מהתפקיד.