דיווח: אירן ועירק חתמו על עסקת חימוש

ממשלות אירן ועירק חתמו על עסקה הנאמדת בסכום של 195 מילין דולר, במסגרתה תחמש טהרן את הצבא העירקי. ככל הנראה העסקה נרקמה לאחר שהממשל בוושינגטון סירב לבקשתה של עירק להעביר לה נשק שיסייע לה במלחמתה בארגון אל-קעידה

דיווח: אירן ועירק חתמו על עסקת חימוש (AP)

האם אירן הפרה את האיסור על מכירת נשק שהטיל עלייה האו"ם? סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הבוקר (ג') כי טהרן חתמה על עסקה לאספקת נשק לעירקים בסכום העומד על לא פחות מ-195 מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, ההסכם נחתם לקראת סוף חודש נובמבר אשתקד, שבועות ספורים בלבד לאחר שראש ממשלת עירק ביקש מארצות הברית אספקת נשק כדי להילחם בפעילי ארגון אל-קעידה הפועלים במדינתו.

ארצות הברית סירבה לבקשתו משום שחששה לספק לעירק, שהולכת ומתקרבת לאירנים, נשק מתוצרת אמריקנים - כך לפי בכירים בוושינגטון. סירוב זה, כך לפי הדיווח הוא שהוביל את עירק לחתור להסכם הנשק עם טהרן.

עסקה ראשונה מאז עזיבת האמריקנים את עירק

דובר ממשלת עירק לא הכחיש או אישר את הדיווחים, אך ציין כי ניתן להבין עסקה שכזאת. "אנחנו נלחמים נגד הטרור ואנחנו רוצים לנצח במלחמה הזאת", אמר הדובר. "אין שום דבר שמונע מאיתנו לרכוש נשק כל עוד הוא מסייע לנו להילחם בטרור".

לעומת הממשלה בבגדד, ממשלת אירן הכחישה את הדיווחים אודות העסקה. אם אכן עסקה שכזאת יצאה לפועל, זאת תהיה העסקה הראשונה של ממשלת עירק החדשה עם אירן, מאז החיילים האמריקנים עזבו את המדינה.