צרפת: דרכונים הוחרמו בדרך לדאע"ש

המדינה מגבירה את הצעדים במלחמתה בארגון המדינה האסלאמית: דרכוניהם של 6 אזרחים צרפתיים הוחרמו לאחר שלשלטונות נודע שבכוונתם לנסוע לסוריה ולהצטרף לארגון. נושאת מטוסים צרפתית פועלת במזה"ת

צרפת מעלה הילוך במאבק נגד ארגון דאע"ש: דרכוניהם של שישה אזרחים צרפתים הוחרמו לאחר שהתברר כי הם תכננו לנסוע לסוריה ולהצטרף לארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זו ככל הנראה הפעם הראשונה שבצרפת מבצעים מהלך שכזה, זאת כחלק מקמפיין רחב שיוצא לדרך בצרפת נגד האזרחים שמבקשים להצטרף לג'יהאד. מהדיווחים עולה כי עד כה הצטרפו לדאע"ש כ-20 אלף אזרחים זרים.

ממשלת צרפת נלחמת בגיוס הג'יהאד גם ברשת. "מה שמונח על כף מאזניים הוא לא פחות מאשר חייהם של בני הנוער במדינה", הסביר ז'אן שארל בריסארד, ראש המרכז הצרפתי למלחמה בטרור שפירסם סרטון וידאו ובו תמונות וסיסמאות שנועדו למנוע את התגייסותם של הצעירים, כמו "אתה תגלה גיהנום עלי אדמות" ו"אתה תמות לבד רחוק מהבית". "הג'יהאד אחראי לגיוס באינטרנט עכשיו", אמר בריסארד בריאיון לטלוויזיה הצרפתית קאנאל פלוס, "מי שיחפש את מילות המפתח במדיה החברתית יקבל גם את הסרטון הזה".

באחרונה נערך דיון נוקב בצרפת שעסק בשאלה עד כמה ניתן לפגוע בזכויות הפרט של האזרחים במטרה להילחם בטרור. צעדי מנע מצד הממשל הצרפתי, לפני נסיעתם של אזרחים לסוריה, הם חסרי תקדים.

מוקדם יותר היום דווח כי צרפת הגבירה רשמית את מאמצי הלחימה שלה נגד ארגון המדינה האסלאמית גם בשטח. נושאת המטוסים "שארל דה גול" הגיעה באחרונה למזרח התיכון וכבר החלה להשתתף בתקיפות נגד מטרות של ארגון הטרור האכזרי.

העיתון "לה פיגארו" דיווח כי שר החוץ הצרפתי צפוי למסור היום (שני) הודעה רשמית מנושאת המטוסים בה יתייחס לתגבורת שלה זוכים כוחות הקואליציה במלחמתם נגד ארגון דאע"ש.