נשיא אוקראינה המודח מבוקש בגין רצח המוני

לאחר שהודח מתפקידו ונמלט מהבירה קייב, הוצא צו מעצר לנשיא אוקראינה לשעבר ויקטור ינוקוביץ'. בהודעה שפרסם שר הפנים בעמוד הפייסבוק שלו, נטען כי ינוקוביץ' מבוקש בגין הרג של עשרות מפגינים חפים מפשע. במקביל, מנסים במדינה לאחות את הקרעים ולשוב לשגרה שקדמה למהומות הסוערות

ינוקוביץ' - נשיא מודח ומבוקש (רויטרס)

אחרי ההדחה - הנשיא הפך מבוקש: שר הפנים של אוקראינה הוציא הבוקר (ב') צו מעצר נגד הנשיא המודח ויקטור ינוקוביץ' המבוקש לחקירה בגין רצח המוני של אזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסם השר אלכסנדר אבאקוב בעמוד הפייסבוק שלו נכתב: "במסגרת חקירת הרג עשרות מפגינים חפים מפשע ושומרי שלום, מתנהל מצוד אחר ינוקוביץ' ואנשים נוספים, שעל פי החשד אחראים למעשים הללו".

ממשרד הפנים נמסר כי ינוקוביץ' נמלט מהבירה קייב כבר אמש, ומאז נראה בחצי האי קרים - שם עורכים כוחות הביטחון חיפושים אחריו.

באוקראינה מנסים לחזור לשגרה (רויטרס)

במקביל, בקייב מנסים היום לשוב לשגרה ולהחזיר את החיים למסלולם. הנשיא המכהן אלכסנדר טורצ'ינוב אמר אמש, כי ההנהגה החדשה של אוקראינה מבקשת לבסס יחסי שכנות טובים ושוויוניים עם מוסקבה, שצריכה להכיר ברצונה של אוקראינה להתקרב למדינות האיחוד האירופי.

בקהילה הבינלאומית עוקבים בחשש אחר הנעשה במדינה. אמש הבהירה וושינגטון כי היא לא תקבל מצב של כניסת כוחות רוסים לאוקראינה. בתוך כך, בתום שיחה שערכה אמש קנצלרית גרמניה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הסכימו השניים כי ההידרדרות באוקראינה אינה משרתת את האינטרסים המשותפים של ברלין או מוסקבה.