המנהרות של גוזמן "הקצר" נחשפות

במשך שנים הסתתר המבוקש מספר 1 במקסיקו, ברון הסמים חואקין גוזמן ברשת מנהרות שחפר בין הבתים שבבעלותו. אחרי לכידתו, הציגו הרשויות תיעוד של אותן מנהרות שהפעם לא הצליחו לגונן עליו. כך זה נראה

התובע הכללי במקסיקו התיר לפרסום סרטון וידאו המתעד חלק מרשת המנהרות המסועפת של ברון הסמים המקסיקני שנלכד בסוף השבוע, חואקין גוזמן, המכונה צ'אפו - "הקצר". בסרטון נראית רשת ענקית של מחילות תת קרקעיות שבאמצעותן גוזמן נהג לברוח מרשויות החוק לאורך השנים. המנהרות חיברו בין בתים שונים שהיו בבעלותו, ובכך מנעו ממנו את הצורך להראות את פניו בפומבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות הביטחון של מקסיקו פספסו את גוזמן לפני כמה ימים, כאשר הגיעו ללכוד אותו אך הוא הצליח להימלט מידיהם ברגע האחרון באמצעות רשת המחילות התת קרקעיות וצינורות ביוב. התיעוד ששוחרר אתמול מציג את המנהרה ששימשה אותו במנוסתו.

עמוק באדמה. המחבוא התת קרקעי (רויטרס)
אבל בשבת, אזל לו המזל. לאחר כעשור של מעקבים ומרדפים, לכדו כוחות הביטחון של מקסיקו את ברון הסמים בבית חוף צנוע בעיר מזאטלן שלחופי המדינה. גוזמן, ראש קרטל הסמים סינלואה הידוע לשמצה, ניהל מלחמות עקובות מדם נגד יריביו במשך שנים, מלחמות שזעזעו את מקסיקו ואת העולם כולו באכזריותן.

לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים ללכוד את הפושע, מבצע הלכידה האחרון הוכתר כהצלחה. גוזמן נלכד באמצעות איתור אותות הטלפון הלווייני שלו בו עשה שימוש על מנת להזעיק עזרה כאשר ניסה להימלט לפני מספר ימים.

כוחות הביטחון לכדו אותו בשנתו. גוזמן (רויטרס)
גוזמן נלכד כשהיה בשנתו במבצע שנמשך לא יותר מ-12 דקות. יחד איתו היו בבית עוד שלושה אנשים, בהם אישה. הרשויות מיהרו להציג את ה"שלל" לעיני מצלמות הטלוויזיה, ולהעביר את המבוקש מספר 1 אחר כבוד לכלא.