צפו: מנהטן קפואה ומוקפת בקרח

גל הקור העז שפוקד את צפון מזרח ארה"ב בימים האחרונים הבריח את הניו יורקרים מהפארקים והשדרות לטובת הבתים המחוממים, אבל הביא עמו גם תמונות מרהיבות ממעוף הציפור של האי מנהטן שמזכירות מראות מהקוטב. נהר ההדסון קפא וכתוצאה מכך הושבת חלק גדול מאחד הנמלים העמוסים בעולם

התפוח (הגדול) הוכנס למקפיא: תושבי ניו יורק נאלצים בימים האחרונים להתמודד עם גל קור קיצוני שמכה בצפון מזרח ארה"ב. רוחות שהגיעו מסיביר הקפיאו, בין השאר, גם את נהר ההדסון - הנהר המפורסם שמפריד בין ניו יורק לניו ג'רזי ומשמש כאחד מנתיבי הסחר הימיים החשובים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות המרהיבות שמגיעות מניו יורק מראות את הנהר מכוסה שכבה עבה של קרח, שחסמה את הגישה לחלק מהרציפים של נמל ניו יורק, אחד הנמלים העמוסים בארה"ב, ואילצה את הרשויות להשיט שוברות קרח במעלה הנהר כדי לאפשר את מעברן של מעבורות וספינות משא.

המעבורת לסטטן איילנד בהדסון, אתמול (CBS news)

ההדסון הקפוא מצפון למנהטן (AP)

הסנטרל פארק במנהטן, שבחורפים רגילים מלא בתושבים שעסוקים בספורט או סתם מטיילים, התרוקן הפעם לחלוטין והניו יורקרים העדיפו להישאר באזורים מחוממים. האגם שבמרכז הפארק הפך לגוש קרח ושבילי ההליכה שלו התמלאו בשלג וקרח שהפכו את ההליכה בפארק למשימה מסובכת.

הנהר בין ניו יורק לניו ג'רזי, השבוע (CBS news)

העיר ניו יורק היא לא המקום היחיד שסובל מגל הקור. בצפון מדינת ניו יורק, בקרבת הגבול עם קנדה, מפלי הניאגרה הפכו גם הם לגושי קרח ענקיים, וטמפרטורות שנמצאות הרבה מתחת לאפס נמדדו גם בבוסטון, במישיגן, בוירג'יניה ובפנסילבניה. לפחות 20 בני אדם קפאו למוות מאז תחילת גל הקור.