"האומנת" של קים ג'ונג און חושף את מעלליו כילד

קנג'י פוג'ימוטו, שהיה הטבח הראשי של שליט קוריאה הצפונית הקודם והמלווה הצמוד של בנו שירש אותו, מספר על התנהגותו של הילד המפונק. בגיל שבע הוא נהג במרצדס משלו, בגיל 14 עישן ושתה וודקה בכמויות – ואף פעם א ידע להפסיד

קים ג'ונג און בגיל 10 (הדיילי מייל)

הסיפורים על משטרו האכזרי ומעלליו המזוויעים של שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און כבר לא מפתיעים איש, אבל עדות של אחד האנשים שהיו הכי קרובים לרודן כשהיה צעיר חושפת פרטים נוספים על התנהלותו. קנג'י פוג'ימוטו, שתפקד כמלווה צמוד של קים במשך יותר מעשור, אומר שמנהיג המדינה המבודדת בעולם הוא הסיכון המוחשי ביותר לשלום עולמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פוג'ימוטו אומר שלמרות הרטוריקה האנטי מערבית של קים ג'ונג און, המנהיג מאוד אוהב את הנאות החיים שלמד המערב. הוא מספר שקים הוא "פלייבוי של ממש", שגדל כמו ילד הוליוודי והצליח לבזבז 386 מיליון דולר בשנה, כשחלק גדול מעמו סובל ממחסור ומרעב.

לדברי קנג'י, קים קיבל מכונית מרצדס משלו כבר בגיל שבע, והיה מכור למשחקי המחשב סופר מריו וטטריס. קנג'י בן ה-66 היה השף הראשי של המנהיג הקודם ואביו של קים ג'ונג און, קים ג'ונג איל, וקיבל תפקיד נוסף - המלווה הצמוד של בנו הצעיר.

"בארמון היו לי בפועל שתי משרות - אחת, הטבח הראשי של קים ג'ונג איל, והשנייה האומנת של קים ג'ונג און, הייתי שם כדי לשחק איתו" הוא מספר. "אני יכול להגיד שכנראה הייתי האדם הכי קרוב אליו כשהיה צעיר, הרגשתי כאילו הוא היה הבן שלי".

על פי עדות שסיפק במהלך פגישות שנערכו בין נציגי משפחות מהצפון ומהדרום, מאז שקים היה בן שש, הוא בילה איתו שעות. הם שיחקו יחד, אכלו יחד ולפעמים אפילו ישנו באותה המיטה.

חלם להיות כדורסלן (רויטרס)

לא היה מוכן להפסיד

קנג'י מספר שבעשור שעבד בארמון, כשמאות אלפי צפון קוריאנים מתו ברעב, הוא נשלח לעיתים להביא מזון מהיר, אפילו המבורגרים מהשכנה סין או לרכוש מזון יוקרתי בשווקים אחרים באסיה. "הם חיו כמו בסרט", הוא מספר. "זה היה לא יאומן. יש שם נברשות ענק, ריהוט יוקרתי מאוד, בריכה אולימפית, תיאטרון פרטי, אולם קולנוע של אלף איש ואולם התעמלות. חדר המשחקים של הילדים - עצום. יש בו מכוניות המופעלות בשלט רחוק בכל מקום ושולחן ביליארד".

לדברי המלווה הצמוד, קים ג'ונג און למד לנהוג כבר שהיה בן שבע. "הם הניחו קופסא קטנה מתחת לרגליו כדי שיגיע לדוושות ולידו ישב מדריך שנתן לו הסברים. המכונית הראשונה שלו הייתה מרצדס בנץ ואחריה הוא רכש עוד עשר מכוניות מרצדס, כולן חסינות כדורים.

קים ג'ונג און בילה זמן רב עם אחיו הגדול קים ג'ונג צ'והל. השניים נהגו לערוך מופעים מוזיקליים, כשג'ונג און שר את האלף-בית והאח הגדול מנגן בגיטרה חשמלית. ההופעות האלה נערכו בימי הולדת משפחתיים. האח הגדול לא ירש את מקומו של קים ג'ונג איל בהנהגה כי לדברי קנג'י, האב סבר שהוא "נשי מדי". אח נוסף, גדול יותר, בשם ג'ונג נאם, נפסל לתפקיד המנהיג אחרי שניסה לברוח לטוקיו עם דרכון מזויף כדי להגיע לפארק שעשועים.

"ג'ונג און היה תמיד בוגר יחסית, הוא שנא שמתנהגים אליו כמו לילד", אומר קנג'י. "כבר כשהיה בן תשע קראו לו 'הגנרל הקטן'". על פי דבריו, שהם כנראה העדות המפורטת ביותר שהעולם שמע על המנהיג הצפון קוריאני, ג'ונג און לא ידע להפסיד במשחקים והיה הופך את השולחן כשהפסיד. הוא צעק על שומרי ראשו והעריץ את כוכבי השיקגו בולס - מייקל ג'ורדן ודניס רודמן, שהפך לחברו בשנה האחרונה.

קנג'י מתאר איך בערך בגיל 14 ג'ונג און החל לעשן סיגריות, לשתות וודקה בכמויות, ולהתלבש בחליפות פאר שעולות אלפי דולרים. בגיל 15 ג'ונג און נסע לבית ספר פרטי בברן שבשוויץ וחזר לפיונג יאנג רק בגיל 18, אז התחיל את הכשרתו לתפקיד המנהיג.