הבריונית האלימה של בית הספר: המנהלת

מצלמות אבטחה הן אחד הכלים שבאמצעותו מנסים למגר את תופעת האלימות מבתי הספר. תיעוד מבית ספר יסודי בקונטיקט חשף זווית מפתיעה של התופעה, שבה נראית מנהלת המוסד החינוכי כשהיא תוקפת תלמידים וגוררת אותם מרגליהם לאורך המסדרונות. המלצה לפטר את המנהלת נדחתה, בעוד שהיא טוענת: התנהלותי תקינה

תיעוד מצלמות האבטחה בבית ספר היסודי טיסדייל שבברידג'פורט בקונטיקט חשף השבוע גילויי אלימות כלפי תלמידים מצד לא אחרת מאשר מנהלת המוסד החינוכי בעצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראית המנהלת, כרמן פרז-דיקסון, כשהיא גוררת תלמידים מרגליהם לאורך מסדרונות בית הספר בשלושה מקרים שונים שאירעו באביב 2012.

את הראיות האלימות חשפו הורים לתלמידים בבית הספר, לאחר ששמעו מילדיהם על התנהגותה הבריונית של המנהלת. בתום בדיקה מקיפה שנערכה בנושא, המליצו באגף החינוך במחוזי לפטר את המנהלת לאלתר, אולם בוועד המנהל של בית הספר חשבו אחרת והחליטו רק להשעותה מתפקידה למשך שישה חודשים.

"הפעולה שעליה המלצנו לא אומצה, כי חבר המנהלים חלק עלינו", אמרה ראש אגף החינוך בברידג'פורט, סנדרה קייס. "גם ללא התיעוד המזעזע שנחשף באחרונה, המלצנו לסיים את תפקידה של המנהלת במוסד החינוכי משום שהיא אינה מתאימה לנהל אותו".

עם זאת, ההחלטה להסתפק בהשעיית המנהלת לא התקבלה פה אחד. "ילדים הולכים לבית הספר כדי ללמוד וכדי שינהגו בהם בכבוד, כשאנו אמורים לשמש דוגמא עבורם", הסבירה לאטישה קולון, חברת הוועד המנהל שהצביעה בעד פיטורי המנהלת. "אם נתחיל גם אנחנו לנהוג בבריונות - לא נוכל לצפות מהילדים להתנהגות שונה".

בחודש הבא צפויה פרז-דיקסון לשוב לעבודה במוסד החינוכי, אך לא בתפקידה כמנהלת. בהודעה שפרסם פרקליטה של המנהלת, נטען כי התיעוד מציג את התמודדותה עם בעיות משמעת של תלמידים בבית הספר, תוך שימוש בכוח סביר. עוד הודגש כי במעשיה לא הפרה פרז-דיקסון אף תקנה של המוסד החינוכי, וכי בכוונתה לחקור כיצד הודלף סרטון מצלמות האבטחה לאמצעי התקשורת.