ברזים מזהב, גן חיות ומגרש גולף: ארמון הנשיאות בקייב

בעוד שהנשיא האוקראיני המודח ויקטור ינוקוביץ' ברח לעיר חרקוב שבצפון-מזרח המדינה, פשטו ההמונים על ארמון הנשיאות בבירה וגילו את סימני העושר המופלג שבו חי המנהיג. כך זה נראה

זמן קצר לאחר הידיעות על כך שהנשיא האוקראיני ויקטור ינוקוביץ נמלט מהבירה, פשטו המוני אזרחים על ארמון הנשיאות בקייב. הם כמובן תיעוד את המראות מבפנים של הארמון מנקר העיניים שרבים מחפציו מצופים זהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרחים הסקרנים נדהמו לגלות מתחם מפואר שכולל בשטחו מגרש גולף שמשתרע על 104 דונמים, גן חיות פרטי, מנחת למסוקים ומגרשי טניס. בתוך הארמון נראים סימני העושר שהקיפו את הנשיא בדמותם של כלים סניטרים מצופים זהב טהור ובקבוקי וודקה יקרים עם תמונת דיוקן עצמי.

בקבוקים יקרים (חדשות 2)

המפגינים שומרים מאז אתמול על המתחם כדי למנוע ביזה. ינוקוביץ עצמו, שנמלט לעיר חרקוב, מסרב לקבל על עצמו את החלטת הפרלמנט וממשיך לטעון שהוא הנשיא הלגיטימי.

בהופעה ראשונה אחרי שעזב את בירת אוקראינה ויצא מזרחה, התייחס אתמול הנשיא למהומות במדינתו והכתיר אותן כ"הפיכה". בריאיון לטלוויזיה המקומית הדגיש ינוקוביץ' כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו. בדבריו כינה הנשיא האוקראיני את המתפרעים "בנדיטים", וסיפר כי מפגינים הציתו את מכוניתו, בשעה שעשה את דרכו לנמל התעופה משם טס מקייב לעיר חרקוב.