הקיבוצניק שהפך למלך האספנות של הוליווד

זה סיפור על קיבוצניק, יוסי דינה, שנסע לאמריקה בגיל 23 והתגלגל ללוס אנג'לס. היום הוא כבר מלך פריטי האספנות של הוליווד, קונה ומוכר את הפסנתר של אלביס, המעיל של מייקל ג'קסון והיד של E.T. אז מה הפלא שיש לו כבר סדרת טלוויזיה

פעם אחת, לפני הרבה שנים, קיבלה שלווה הסל בתל אביב במתנה סוודר עם ייחוס. את הפסים האדומים שחורים לבש פרדי קרוגר בסרט האימה סיוט ברחוב אלם. "מישהו אמר לי לבקש 200 אלף דולר, כי אין דברים כאלה", סיפרה הסל. "אני אבקש ממך 20 אלף דולר. ולחשוב שעמדתי לזרוק את הסוודר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יוסי דינה מלוס אנג'לס נמצא כאן בביקור מולדת, ועל הדרך הוא קונה משלווה את הסוודר. בסוף הם סיכמו על 12 אלף דולר. "יש לי הרגשה שזה אמיתי, אני אשלח את זה ללוס אנג'לס לבדיקה כבר הלילה", אמר בהתרגשות.

הסוודר של פרדי חוזר למולדתו בארצות הברית, לחנות פריטי האספנות הכי ידועה בעיר - זו של יוסי, דינה קולקשן, שם נמכרים יהלומים, מכוניות ובעצם כל דבר שהיה שייך לכוכבים הכי גדולים בהוליווד - אלביס, ליז טיילור, ברברה סטרייסנד, קים קרדישאן ומייקל ג'קסון.

מכר תכשיטים מדלת לדלת (חדשות 2)

"מה זה מיליון דולר היום?"

יוסי דינה בן ה-59 הגיע ללוס אנג'לס בגיל 23 ומכר תכשיטים מדלת לדלת. ככה הוא הכיר את האנשים הנכונים. "היתה תקופה שרציתי לעשות מיליון ולחזור לארץ, אבל מה זה מיליון דולר היום?", הסביר.

הוא עושה את הונו לא רק ממכירות, אלא גם מהלוואות - חלק מהכוכבים ממשכנים אצלו חפצים יקרים כשהם זקוקים לכסף. "אמרו לי פשוט לשים מצלמות על התקרה ושתצא מזה יופי של סדרת טלוויזיה", סיפר דינה. מישהו אכן הבין שהרווק הנחשק יוסי הוא כוכב לא פחות מהלקוחות שלו, וככה נולדה הסדרה "חנות המשכון של בברלי הילס" שמשודרת בכל העולם וגם אצלנו בערוץ E!.

אלא שאת הילדות שלו הוא בילה רחוק מהוליווד, בקיבוץ גת. נראה שכבר אז היו לו את כל התכונות שסייעו לו בהמשך. "לא היה לנו כסף לטיול אז הצעתי שנגנוב תרנגולות, מכרנו אותן בקריית גת בהמון כסף", נזכר דינה.

לאחר פגישה עם החברים מהכיתה בקיבוץ הוא התפנה, איך לא, לעסקים. בבית השעון והתכשיט בתל אביב הוא רכש שעון, תליון "חי" של אלביס ושעון נוסף תמורת 232 אלף דולר. כל זה כשהוא בחופשה. "אם הייתי פראייר ושילמתי יותר מדי, אני אמצא פראייר יותר גדול. אנחנו עושים טעויות", אמר.

"אני מצטער שלא עשיתי ילדים"

יוסי אכן חש לעתים שהוא עשה טעויות בחייו, לא בהכרח כלכליות. רגע לפני שנפרד מכולם, הוא הלך לסגור עוד פינה ופגש את מלכה, אהבת נעוריו. "לא עשיתי ילדים, הייתי רוצה להתחתן עם ישראלית. זה משהו שחסר לי", הודה.

עד שזה יקרה, הוא חוזר לחיי הזוהר של ארצות הברית, למה שכן אפשר לקנות בכסף: "אם אני אפסיד אי פעם הכול - אני פשוט אחזור לקיבוץ. יקבלו אותי".