הזוכה הגדול של האוסקר: "בירדמן"

פרס השחקן הטוב ביותר הוענק לבריטי אדי רדמיין על תפקידו כסטיבן הוקינג בסרט "התיאוריה של הכול", ופרס השחקנית הטובה ביותר הוענק לג'וליאן מור על "עדיין אליס". את פרס הבמאי קטף אלחנדרו גונזלס איניאריטו, שביים את "בירדמן"

הסרט "בירדמן" הוא הזוכה הגדול של טקס האוסקר: אחרי חודשים של ציפייה ולילות בלי שינה לכוכבים, לבמאים, למפיקים ולאנשי תעשיית הקולנוע - הוליווד חגגה הלילה (שני) בפעם ה-87 את היצירות הקולנועיות של השנה, והסרט בכיכובו של מייקל קיטון ניצח בנוק-אאוט את מי שנחשב ליריבו הצמוד, הסרט "התבגרות". "בירדמן" זכה גם בפרסי הבימוי, התסריט המקורי והצילום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, דווקא פרס השחקן הטוב ביותר לא הוענק לכוכב "בירדמן" מייקל קיטון, אלא למי שנחשב גם הוא כמועמד מרכזי השנה - השחקן הבריטי אדי רדמיין שגילם את דמותו של סטיבן הוקינג בסרט "התיאוריה של הכל". את פרס השחקנית הטובה ביותר קיבלה כצפוי ג'וליאן מור על משחקה בסרט "עדיין אליס" העוסק במחלת האלצהיימר.

גבר על מייקל קיטון. רדמיין (AP)

הסרט "התבגרות" שגרף רבים מהפרסים החשובים בטקסי הקולנוע האחרים השנה, נאלץ להסתפק בפסלון אוסקר אחד בלבד: בהתאם להערכות של אתרי ההימורים, זכתה השחקנית פטרישיה ארקט על תפקידה בסרט בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר.

עבדה 12 שנה בשביל הפרס. ארקט (AP)

האדם הראשון שעלה הלילה על הבמה לקבל את הפסלון המוזהב הוא השחקן הוותיק ג'יי קיי סימונס, שזכה בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר על הופעתו בסרט "וויפלאש". הסרט קטף פרסים גם בקטגוריית העריכה ובקטגוריית עיצוב הסאונד.

שחקן המשנה הטוב יותר. סימונס (AP)

בדומה ל"בירדמן", גם יוצרי הסרט "מלון גרנד בודפשט" חזרו הביתה עם ארבעה פסלונים, אלא שמדובר בקטגוריות זניחות יחסית מבחינת הקהל הרחב: עיצוב התלבושות, העיצוב האמנותי, הפסקול, וקטגוריית האיפור ועיצוב השיער.

סרט האנימציה הטוב של השנה הוא "שישה גיבורים" של וולט דיסני, והפרס עבור סרט התעודה הטוב ביותר הוענק ל"CitizenFour", שעקב אחר סיפורו של אדוארד סנואודן.

הסרט הישראלי הקצר "איה" לא זכה בפרס האוסקר בקטגוריית הסרט העלילתי הקצר. הסרט היה התקווה הישראלית היחידה לזכייה באוסקר, לאחר שהסרט הישראלי "גט" של האחים אלקבץ לא העפיל לרשימה הסופית של קטגוריית "הסרט הזר הטוב ביותר". בקטגוריה זו זכה הסרט "אידה" הפולני.

לא זכה באוסקר. "איה" (יח"צ)

במהלך מצגת הזיכרון המסורתית שבה הופיעו חברי האקדמיה האמריקנית לקולנוע שהלכו השנה לעולמם, הוזכר גם המפיק והבמאי הישראלי מנחם גולן ז"ל שנפטר בחודש אוגוסט האחרון.

עכשיו נותר לחכות לטקס של השנה הבאה (AP)

בהכנת הידיעה השתתף לירון זייד.