צפו: קללות, דחיפות ואגרופים בפרלמנט האוקראיני

הסכם פשרה באוקראינה? כשרחובות הבירה קייב מדממים, כנראה שזו היתה רק שאלה של זמן עד שהאלימות תגיע לפרלמנט. במהלך דיון על הגבלת סמכויות הנשיא ינוקביץ' פרצה קטטה בין המחוקקים שדחפו, קיללו והיכו זה את זה. רק עם איש האופוזיציה קליצ'קו, מתאגרף עבר, אף אחד לא התעסק. כך זה נראה

הקרבות באוקראינה הגיעו מהרחובות - אל בניין הפרלמנט: תומכיו של הנשיא ויקטור ינוקביץ' ומתנגדיו החליפו היום (ו') קללות, דחיפות ואגרופים במהלך דיון על הצעה להגביל את סמכויותיו. ולדימיר ריבק, מתומכי ינוקביץ', הכריז על הפסקה בדיון, מה שנתן את האות לקטטה המונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מחברי האופוזיציה קרא בקול רם להעניק חנינה לראש הממשלה לשעבר יוליה טימושנקו, הכלואה מאז שנת 2011, וזכה למחיאות כפיים. אחד מראשי האופוזיציה ויטלי קליצ'קו קרא לקיים בחירות מוקדמות, מה שעורר את זעמם של אנשי ינוקביץ', שהחלו לצעוק.

הצעקות גלשו מהר מאוד לדחיפות וקללות, ומשם הדרך לאגרופים בין המחוקקים היתה קצרה במיוחד. קליצ'קו, אלוף אגרוף לשעבר, לא הותקף ולא היכה חברי פרלמנט אחרים, שאולי חששו להתעמת עמו.

זאת למרות שלשכתו של נשיא אוקראינה הודיעה הבוקר כי לאחר דיונים מרתוניים שנמשכו כל הלילה, הושג הסכם שיסיים את המשבר המתמשך במדינה. שרי החוץ של אירופה הכחישו כי הושג הסכם, וגם האופוזיציה האוקראינית לא הגיבה.

סיקור מיוחד: אוקראינה בוערת

נשיאות אוקראינה: הושג הסכם פשרה עם האופוזיציה

נצורים בקייב: "כולם כאן בלחץ"

יום דמים בקייב: 67 שוטרים נלקחו כבני ערובה

הסכם הפסקת האש קרס: הרוגים ופצועים בהפגנות באוקראינה

קייב: הנשיא הכריז על הפסקת אש