חוק חדש בארה"ב: מותר לסרב לתת שירות להומואים

במדינת אריזונה שבארה"ב הועבר חוק חדש שמאפשר לא לתת שירות לקבוצות שנוגדות את האמונה הדתית של בעל המקום. החוק עבר לאחר דיון סוער בקונגרס המדינתי, שם המחוקקים הדמוקרטים טענו כי שלטי "הכניסה להומואים אסורה" יוצבו תוך זמן קצר בעסקים רבים במדינה. המושלת וחברי הקונגרס הרפובליקנים תמכו בחוק

אין גאווה באריזונה. אילוסטרציה (רויטרס)

בית המחוקקים של מדינת אריזונה שבארה"ב אישר חוק המאפשר לבעלי עסקים לא לשרת הומוסקסואלים או קבוצות אחרות שנוגדות את האמונה הדתית שלהם. החוק עבר בתמיכת הרפובליקנים שנהנים מרוב, ובהתנגדות של הדמוקרטים שטוענים כי מדובר באפליה בתמיכת המדינה ובבושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדינה עמדה בעבר במוקד שערורייה אחרת, כשאותו בית נבחרים אישר את חוקי ההגירה המחמירים ביותר בארה"ב לפני ארבע שנים. בשני המקרים, המושלת הרפובליקנית ג'ן בראוור תמכה בחוקים. החוק הועבר בתמיכה של 33 מחברי הקונגרס ובהתנגדותם של 27.

הרפובליקנים טוענים כי מהותו של החוק היא להגן על החופש הדתי ולא להפלות קבוצה כלשהי. "אריזונה צריכה חוק כדי להגן על אנשים מתביעות בבתי משפט שמקורן באמונה דתית", נכתב בדברי ההסבר לחוק.

החוק התקבל לאחר ויכוח סוער בין הנציגים, שטענו כי מדובר בחוק שמעמיד בסימן שאלה את ההגנה החוקתית על מיעוטים, על זכויות אזרח ועל החופש הדתי. המתנגדים העלו חשש שהומוסקסואלים באריזונה לא יוכלו לקבל שירות במסעדות ואף לא לקבל טיפול רפואי במקרה שבעל העסק רואה נטייה הומוסקסואלית כנוגדת את אמונתו הדתית.