בשל העימותים: סנקציות על קייב

100 הרוגים, מאות פצועים ו-67 שוטרים חטופים - זה מחיר הדמים שמשלמת אוקראינה במאבק בין תומכי פוטין לאלה שרוצים להידמות לאירופה. האיחוד צפוי להטיל סנקציות בדמות ביטול ויזות והקפאת נכסים

עימותים קשים באוקראינה (רויטרס)

אוקראינה בוערת: האיחוד האירופי מתכוון להטיל בשעות הקרובות (ה') סנקציות נגד משטרו של נשיא אוקראינה, ויקטור ינוקוביץ', אחרי ששרי החוץ מהאיחוד לא הצליחו להגיע היום להסכמות מול המנהיג האוקראיני. על פי דיווחים, נהרגו בעימותים 100 בני אדם, מאות נפצעו ו-67 שוטרים נלקחו כבני ערובה על ידי פעילי האופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הסנקציות שצפויות להיות מאושרות: אי-מתן אשרות כניסה לחלק מאנשי ההנהגה בקייב, הקפאת נכסים של גורמים במשטר וגם של חשבונות בנק. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, גם חלק מהיבוא מאוקראינה - יופסק. אמש, הודיע הממשל בוושינגטון כי יפעיל סנקציות נגד גורמים בממשל האוקראיני, הכוללות אי מתן אשרות כניסה לארצות הברית.

הפסקת האש השבירה וקצרת המועד בקייב התנפצה אל יום האלימות הקשה ביותר שידעה המדינה מאז 2004. 67 שוטרים נלקחו היום (ה') כבני ערובה במהלך עימותים עם מפגינים. במקביל, במה שנראה כצעד שעלול להוביל למלחמת אזרחים, העניק שר הפנים האוקראיני אישור לשוטרים להשתמש בנשק חם נגד המפגינים.

לפי ידיעה שפורסמה באתר האינטרנט של משרד הפנים, השוטרים נלקחו כבני ערובה במהלך קרב שניהלו עם מפגינים, שניסו לכבוש מחדש את כיכר העצמאות בבירה.

גורמי אופוזיציה מדווחים, כי מאז שעות הבוקר, נהרגו יותר מ-100 בני אדם בעימותים בין שוטרים למפגינים ו-500 נפצעו. הממשל האוקראיני לא פרסם נתונים משלו, אך אישר כי בין ההרוגים, ישנם גם שוטרים.

היממה האלימה ביותר (רויטרס)

"יותר מ-100 נהרגו" (רויטרס)

בקהילה הבינלאומית מביעים דאגה נוכח האירועים האחרונים וההסלמה באלימות בבירה האוקראינית, אחרי שלושה חודשים של הפגנות.

המו"מ הסתיים ללא תוצאות

שרי החוץ של גרמניה, צרפת ופולין הגיעו היום לפגישה בקייב עם נשיא אוקראינה ויקטור ינוקוביץ' - נגדו מוחים המפגינים מאחר והחליט שלא לחתום על הסכם סחר עם האיחוד האירופי.

מודאגים מול ההסלמה (רויטרס)

השרים לא הצליחו להגיע להבנות עם הנשיא ובתום הפגישה הודיעו כי היא הסתיימה בלא כלום. יחד עם זאת, הודיע שר החוץ הפולני כי ייפגש עם נציגי האופוזיציה על מנת להציג בפניהם הצעה של הממשל.

על סף מלחמת אזרחים? (רויטרס)

שרי החוץ נחושים להמשיך במאמצים להביא לרגיעה, והחליטו בינתיים להישאר בקייב, בתקווה כי הנציג שיגיע ממוסקבה - יביא לשינוי המיוחל.