תיעוד משדה הקרב באוקראינה: מפגינים סופגים אש חיה

התמונות הקשות שהגיעו מכיכר העצמאות שבקייב, הספידו באופן רשמי את ההודעה על הפסקת האש שהוכרזה שם אמש. במקביל, דיווחו המפגינים כי מניין ההרוגים הגיע ל-100 מאז הבוקר, כשכוחות המשטרה ממשיכים בירי חי לעבר המפגינים. צלם עיתונות: לפחות 21 גופות היו שרועות מול בניין הממשל

בזמן ששרי החוץ מהאיחוד האירופי מתדיינים בניסיון להרגיע את הרוחות בבירת אוקראינה, ההיתקלויות בכיכר המרכזית בעיר נמשכות גם היום (ה'). באחד מתיעודי ההתפרעויות נראים מפגיני האופוזיציה כשהם מנסים ללא הצלחה להסתתר מאחורי חיפויים מאולתרים מפני ירי חי של כוחות המשטרה לעברם. מעוצמת הירי נהדפים מספר מפגינים לאחור, בעוד שחבריהם סופגים את הקליעים ונפצעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפחות 25 בני אדם נהרגו היום בעימותים בבירה קייב, בהם שלושה שוטרים. עשרות בני אדם נוספים נפצעו במהומות. צלם של סוכנות הידיעות רויטרס דיווח כי הבחין בלפחות 21 גופות המוטלות בקרבת הבניין שבו נועדו שרי האיחוד עם בכירי הממשל האוקראיני בראשות הנשיא ינוקוביץ'.

כלי התקשורת באוקראינה דיווחו כי הרקע להחרפת העימותים הבוקר הוא בניסיונות השתלטות מחדש של כוחות משטרה על כיכר העצמאות בבירה. על פי נתוני משרד הבריאות, גבה גל האלימות האחרון את חייהם של 51 בני אדם. האירועים שנרשמו בסוף השבוע נחשבים לשיא חסר תקדים בעימותים שנראו במדינה מאז נפילת הגוש הקומוניסטי.