תיעוד: איחוד משפחות מרגש בקוריאה

אחרי יותר משישים שנה - וחשש מביטול מתמיד, נפגשו עשרות קשישים מקוריאה הצפונית והדרומית עם קרוביהם, שהופרדו על ידי הגבול האכזרי. רויו יונג-סיק, אישה בשנות ה-90 לחייה פגשה את אחותה לאחר עשרות שנים ולא הפסיקה לבכות: "סוף סוף אני פוגשת אותך, אחרי חיים שלמים"

דמעות רבות זלגו הבוקר (ה') בגבול בין קוריאה הדרומית לצפונית כשעשרות קשישים נפגשו עם בני משפחותיהם לאחר יותר משישים שנה שבהן לא ראו זה את זה - מאז מלחמת קוריאה שנערכה בין השנים 1950-1953.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

82 אזרחים מקוריאה הדרומית בני שבעים ומעלה, חלקם מלווים בבני משפחותיהם הגיעו לאיחוד הנדיר, שעמד בסימן שאלה עד הרגע האחרון. אחרי עשרות ביטולים נערכה הפגישה המרגשת במתחם הנמצא בשטחה של קוריאה הצפונית, שם הם פגשו ונפלו על כתפי 58 מבני משפחתם מהאחות הצפונית.

בין הדרום קוריאנים שהגיעו למקום הייתה גם רויו יונג-סיק בת ה-90, שלא הפסיקה לבכות במשך שעות על השנים שבהן הופרדה מאחותה שמתגוררת במדינה הצפונית. "סוף סוף אני פוגשת אותך ככה, אחרי חיים שלמים כל כך ארוכים", אמרה לה.

רויו יונג סיק ואחותה (רויטרס)

סבב פגישות נוסף ייערך ביום ראשון הקרוב, אז 88 צפון קוריאנים יפגשו עם 361 קרובים מהדרום. גם הפגישה הזו, אם תיערך כמתוכנן, תתקיים בשטחה של קוריאה הצפונית. בעבר, פגישות מסוג זה נערכו מדי שנה אחרי השגת אישורים, אך מאז פיתוח תכנית הגרעין הצפון קוריאנית והידרדרות היחסים בין הממשלות בפיונג יאנג וסיאול - בוטלו הפגישות.

בחודש ספטמבר האחרון הייתה אמורה להיערך הפגישה, אך היא נדחתה שוב ושוב, עד היום. רק ב-14 בפברואר, אישרה קוריאה הצפונית סופית את קיום המפגש - ונתנה את האות לעשרות קשישים להתרגש. למרות התמונות המרגשות מקוריאה, בני המזל שנפגשו עם קרוביהם הם אחוז מזערי יחסית למספר הבקשות לאיחוד המשפחות. עשרות אלפי בקשות של דרום קוריאנים, עדיין לא הגיעו אפילו לשולחן הדיונים.