צפו: אנשי מיליציה קוזאקית תקפו את ה"פוסי ריוט"

בנות הלהקה ניסו להופיע באופן מחתרתי באולימפיאדת החורף בסוצ'י, אלא שאנשי המשתייכים למיליציה קוזאקית מנעו מהן לבצע את שתכננו. מתיעוד של עיתונאים במקום עולה כי תוך שניות התנפלו השוטרים על בנות הלהקה, הצליפו בהן, ריססו לעברן גז פלפל, דחפו אותן והשליכו אותן על המדרכה

בנות להקת ה"פוסי ריוט" ממשיכות להיות תחת מתקפה: לאחר ששתיים מבנות הלהקה נעצרו ושוחררו, ניסה ההרכב המחתרתי להופיע היום (ד') באופן מאולתר, סמוך לכפר האולימפי בסוצ'י. אלא שתוך שניות הגיעו למקום אנשי מיליציה קוזאקית, הפועלים מטעם המשטרה הרוסית, ומנעו את ההופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות את התוקפים מצליפים בבנות הלהקה במכות שוט, בזמן שפניהן מכוסים במסכות האופייניות להן. אחד מהם אף ריסס גז פלפל לעבר בנות הלהקה. אנשי המיליציה נאבקו עם חברות ההרכב והסירו מהן בכוח את המסכות, ואחת הבנות אף הושלכה על המדרכה.

את מעשיהם התוקפניים של המיליציה הקוזאקית כלפי ה"פוסי ריוט" תיעדו מספר צלמים ועיתונאים שנכחו במקום, וגם כמה מהם הותקפו על ידי השוטרים האלימים.

בהמשך, זרק אחד מהם את הגיטרה של הלהקה לפח הציבורי שעמד במקום, אולם בתום המהומה - כשהבנות נעתרו לפזר את ההופעה ההפגנתית, הן לקחו את הגיטרה בחזרה לידיהן ועזבו את המקום.