אוקראינה בוערת: לפחות 21 הרוגים בהפגנות

פגישתם של נשיא אוקראינה עם מנהיג האופוזיציה הסתיימה ללא תוצאות, לאחר שהנשיא הורה למפגינים להתפנות מיידית מכיכר העצמאות. במקביל, העימותים האלימים בין המפגינים לכוחות הביטחון נמשכים ומניין ההרוגים עלה ל-21

האלימות בקייב הגיעה לשיאה (רויטרס)

העימותים האלימים בקייב נמשכו גם הלילה (ד'). רשת CNN מדווחת כי מניין ההרוגים בהפגנות בין תומכי האופוזיציה לשלטון עומד בשלב זה על לפחות 21 בני אדם, תשעה מהם שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה הלילית שנערכה בין נשיא המדינה ויקטור ינוקוביץ' לבין מנהיג האופוזיציה באוקראינה ויטלי קליצ'קו הסתיימה ללא הסכמות, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס". בתום פגישתם, אמר קליצ'קו כי הנשיא דרש שהמפגינים יפנו את כיכר העצמאות בקייב לא כל תנאי, אולם הוא סירב לכך.

במקביל, ההפגנות ברחבי אוקראינה נמשכות, והמפגינים ממשיכים להתאסף מול מבני ממשל. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי כוחות השיטור באוקראינה המשיכו בהפעלת הכוח כלפי המפגינים וסוף העימותים נראה עדיין רחוק מסיום.

אמש התייחס חבר פרלמנט רוסי המפקח על ענייני החוץ במדינה למהומות האלימות שהגיעו לשיאן, ואמר כי "אוקראינה על סף מלחמת אזרחים שכבר לובתה על ידי המערב". דבריו של חבר הפרלמנט באו לאחר שהמפגינים הציתו את האזור סמוך למבנה הממשל בכדי למנוע את התקדמות המשטרה לעברם ודוברי האופוזיציה נשאו נאומים נלהבים בפני הקהל.

היום האלים בעימותים באוקראינה (רויטרס)

שירותי הביטחון האוקראינים נתנו אמש למפגינים אולטימטום: אם עד 18:00 לא תיפסק האלימות, יינקטו נגד המפגינים צעדים קשים יותר. הם מצידם דורשים מחברי הפרלמנט להעביר חוק שיצמצם את סמכויות הנשיא.

המפגינים מצידם, חזרו לרחובות והציתו מחדש את להבות המחאה, בעקבות המשבר הפוליטי במדינה. המפגינים ניסו לשתק את עבודת הפרלמנט על ידי זריקת אבנים ועימותים עם כוחות הביטחון, שהגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות ובירי של רימוני הלם וגז מדמיע.