סין: סטודנט הרעיל למוות את שותפו כחלק ממתיחת 1 באפריל – ויוצא להורג

סטודנט לרפואה בסין החליט למתוח את שותפו לדירה באמצעות הרעלת מי השתייה באמצעות כימיקלים המשמשים לניסויים בבעלי חיים. התוצאה הייתה הרבה פחות מצחיקה: השותף אושפז בבית החולים ומת כעבור שבועיים. גם בית המשפט לא התרשם מחוש ההומור וגזר על הסטודנט המתחכם עונש מוות

הבדיחה שהסתיימה במוות (רויטרס)

סוף טראגי למתיחת 1 באפריל: לין שנצ'או, סטודנט לרפואה באוניברסיטה פודאן שבסין, נידון היום (ג') למוות לאחר שהרעיל את שותפו לדירה וגרם למותו. בעדותו טען כי מדובר היה במתיחת 1 באפריל. בית המשפט בשנגחאי דחה את טיעוניו של הצעיר ומתח ביקורת חריפה על מעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש באפריל האחרון. לין, מתמחה בבית החולים בשנגחאי בן 28, לקח מהמעבדה בה עבד רעלים כימיים, שעלולים לפגוע בתפקודי הכבד וכלי הדם, ומהל אותם במיכל השתייה בדירה אותה חלק עם סטודנט נוסף. השותף, ששתה את המים המורעלים, פונה מיד לבית החולים ומת לאחר כשבועיים.  

במהלך המשפט הודה לין במעשיו, אך הסביר כי לא התכוון לפגוע בשותפו, אלא עשה זאת כחלק ממסורת המתיחות של 1 באפריל. השופטים לא התרשמו מגרסתו והסבירו כי לאור היכרותו של המורשע עם חומרים כימיקליים שונים, סביר כי לין היה מודע לסכנה שבשימוש ברעל, המשמש בדרך כלל לצורך ניסויים בבעלי חיים. "הנאשם ביצע פשע בכוונה תחילה כשהרעיל את שותפו. שיטתו הייתה חסרת רחמים ותוצאותיה קשות. זהו פשע חמור ביותר", הדגישו בפסק הדין וציינו כי ככל הנראה הסיבה להרעלה הייתה ויכוח סתמי בין השניים.

"מדובר בעונש חמור מדי", מחה אביו של לין על ההחלטה להוציא את בנו להורג, והוסיף כי בכוונת המשפחה לערער על כך לבית המשפט העליון בסין.