תדהמה בחדר הלידה: רביעיית בנות זהות בהפתעה

אם בת 42 ממיסיסיפי הדהימה את רופאיה וילדה רביעיית בנות זהות כנגד כל הסיכויים. אם הנתון הזה אינו יוצא דופן מספיק, מתברר שעד הרגע האחרון הייתה בטוחה כי היא נושאת ברחמה שלישייה. "פתאום הרופאים אמרו 'יש עוד רגליים'", סיפרה

קימברלי פיוגייט, תושבת מיסיסיפי בת 42, ציפתה ללידה מורכבת ויוצאת דופן כבר מאז שהתבשרה כי היא נושאת ברחמה שלישייה, אבל דבר לא הכין אותה להפתעה שהתגלתה בחדר הלידה: תינוקת רביעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם הוציאו את כל השלוש ופתאום אמרו 'יש עוד רגליים'", סיפרה קימברלי ל-CNN. "מיד אמרתי 'לא!'. זה היה שוק מוחלט". רביעיית הבנות הזהות לחלוטין נולדה בניתוח קיסרי בבית החולים במיסיסיפי, והפכה מיד לשיחת היום.

"הסיכויים ללידה ספונטנית של רביעייה, ללא טיפולי פוריות, הם 1 ל-729 אלף לידות", אמר ד"ר ג'יימס בופיל, הרופא של האם ומומחה לרפואה עוברית באוניברסיטת מיסיסיפי. "מה שהפך את המקרה הזה לכל כך יוצא דופן הוא שמדובר ברביעייה זהה. הסיכויים ללידה כזאת הם כמעט בלתי ניתנים לחישוב".

"לא יהיו עוד לידות"

ציפתה לשלישייה - קיבלה רביעייה (CNN)
"הייתי נבוך מאוד, כמובן", הוסיף הרופא. "כשאחת מעמיתותיי סיפרה לי על התינוקת הרביעית, הייתי בטוח שהיא מתבדחת". מומחים מעריכים כי ברחבי העולם קיימות בין 50 ל-60 רביעיות זהות בלבד. הפעם האחרונה הידועה שבה נולדה רביעייה זהה הייתה בגרמניה, בינואר 2012.

בשלב זה עוד לא ברור מתי תוכל קימברלי לקחת את בנותיה החדשות הביתה. "לרוב, כשתינוק נולד לפני הזמן, הרופאים מצפים כי יישארו בבית החולים עד לתאריך הלידה המקורי שנקבע לו", אמרה דוברת בית החולים. "ייתכן שחלק מהבנות, או כולן, יהיו חזקות מספיק ויוכלו ללכת הביתה לפני כן".

בתם בת העשר של בני הזוג, קייטלין, הפכה ברגע אחד אחות לארבע בנות קטנות. בינתיים יש לה כבר כמה רעיונות איך להבדיל בין אחיותיה החדשות. "אפשר למרוח להן לק על האצבעות או לשים להן צמידים", אמרה. לדברי קימברלי, למרות שאין נרגשת ממנה בעקבות לידת הרביעייה, בדבר אחד היא בטוחה: "זהו זה, לא יהיו עוד לידות".