האלימות בתאילנד מסלימה: ירי על שוטרים, רימוני גז, הרוגים ופצועים ברחובות. כך זה נראה

רימוני גז, ירי לעבר שוטרים ופצועים מוטלים ברחובות המרכזיים. המהומות בבנגקוק שפרצו על רקע טענות בדבר שחיתות שלטונית מסלימות והופכות אלימות יותר ויותר. כך נראים העימותים וחילופי האש שהסתיימו במותם של 3 בני אדם ועשרות נפגעים

נמשכים העימותים האלימים בתאילנד: קצין משטרה ושני מפגינים נהרגו במהלך הלילה במבצע של הרשויות לפינוי מפגינים נגד הממשלה מרחובות הבירה בנגקוק - כך מדווח שליח רשת ה- BBC הבריטית. ירי ורימון שנזרק אל עבר השוטרים הובילו למותו של קצין המשטרה ולפציעתם של ארבעה שוטרים נוספים. כשישים בני אדם נוספים נפגעו במהלך המהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצילומים שהפיצה סוכנות הידיעות רויטרס מתועדים עימותים קשים המתרחשים במרכז בנגקוק. מרכז הבירה התאילנדית נראית כזירת לחימה של ממש. כחלק מההתנגשויות בין הצדדים נורות יריות אל עבר כוחות המשטרה שנראים כנסוגים.

"בעוד מפגינים רעולי פנים יידו אבנים אל עבר השוטרים שהצטיידו במגינים, הדי יריות נשמעו היטב ברחובות בנגקוק. פצועים פונו על ידי כוחות ההצלה על גבי לוחות עץ מאולתרים" - כך תיאר את הדרמה שליח ה-BBC מזירת ההתרחשות.

גל אלימות מתמשך בעקבות שחיתות בצמרת

נמשכים העימותים הקשים בתאילנד (רויטרס)
בחודשים האחרונים מאיימת המחאה על הסדר במדינה השלווה, כשעוד ועוד מפגינים יוצאים לרחובות וקוראים להחליף את ראשת הממשלה יינגלוק שינאווטרה, אחותו של ראש הממשלה לשעבר ת'קסין שינאווטרה, שהודח והוגלה בעקבות פרשת שחיתות.

בתוך כך מדווחת סוכנות הידיעות AFP כי שינאווטרה תואשם בהתנהלות לקויה בעת מילוי תפקידה בהליך המשפטי שיפתח בהמשך החודש, ב-27 בפברואר.
בימים האחרונים יצאה המשטרה למבצע רחב היקף שמטרתו לפנות את המפגינים, אך אלה לא נרתעו מהכוחות בשטח.

במוקד פעילות המשטרה, ניסיון לתפוס בחזרה את השליטה על מספר מבנייני הממשלה הנצורים בימים האחרונים על ידי המפגינים שצובאים עליהם. כתוצאה מהעימותים נפגעו לפחות 25 מפגינים ועוד עשרות נעצרו.