הטייס הלך לשירותים, טייס המשנה חטף את המטוס

שעות לאחר חטיפת המטוס של חברת התעופה האתיופית שאולץ לנחות בז'נבה, מתבררות נסיבות המקרה המוזרות: טייס המשנה הוא זה שחטף את המטוס – בזמן שהטייס הטיל את מימיו בתא השירותים. לאחר הנחיתה, השתלשל מהמטוס עם חבל – ואז נכנע לשוטרים. באירוע לא היו נפגעים

הטייס הוריד את המים, טייס המשנה חטף את המטוס: חטיפת המטוס של חברת "אתיופיין איירליינס" הבוקר (ב') אמנם עברה בשלום וללא נפגעים בנפש, אלא שהחקירה המשטרתית מגלה שמדובר היה במחדל של ממש, שאם לא היה עצוב - ודאי היה משעשע. הסיבה: מי שביצע את החטיפה היה לא אחר מאשר טייס המשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים של משטרת ז'נבה, טייס המשנה ניצל את הדקות בהן הטייס הראשי הלך להתפנות בתא השירותים הסמוך ונעל את דלת תא הטייס. מיד לאחר מכן, בזמן שהטייס מטיל את מימיו ולא חושד בדבר, הוא חטף את המטוס על נוסעיו לאחר שהטה את מסלול הנסיעה שלו לעבר העיר ז'נבה שבשווייץ. 

המשטרה המקומית מסרה לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ברגע שהנחית את המטוס, טייס המשנה השתלשל מתא הטייס באמצעות חבל אל הקרקע, וכשהבחין בשוטרים שחיכו בנמל התעופה - נכנע להם. המניע לחטיפה אמנם עדיין לא ברור, אולם מהמשטרה נמסר שהחוטף, שלא היה חמוש ולא פגע באף נוסע, ביקש מקלט במדינה.

הבוקר נחת המטוס החטוף של חברת התעופה האתיופית בנמל התעופה הבינלאומי בז'נבה שבשווייץ לאחר שאולץ לעשות זאת על ידי החוטף. עם נחיתתו, שוחררו כל הנוסעים ואנשי הצוות. קברניטי הטיסה מספר ET702, מאדיס אבבה שבאתיופיה לרומא שבאיטליה, דיווחו על חטיפה כשהמטוס היה עוד בשמי סודן. בעקבות האירוע, נמל התעופה הבינלאומי נסגר וצוותי משא ומתן הוזעקו למקום. לאחר חילוץ הנוסעים, חזרה הפעילות בנמל התעופה לשגרה.