מטוס אתיופי נחטף בדרך לרומא וביצע נחיתת חירום בז'נבה - כל הנוסעים שוחררו

המטוס שעשה את דרכו מאדיס נחטף בשמי סודן ואולץ לנחות בנמל התעופה בז'נבה. המשטרה המקומית הצליחה לעצור את החשוד בחטיפה. כל הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס שוחררו בשלום

מטוס חטוף של חברת "אתיופיין איירליינס" נחת הבוקר (ב') בנמל התעופה הבינלאומי בז'נבה שבשווייץ לאחר שאולץ לעשות זאת על ידי חוטף. עם נחיתת המטוס שוחררו כל הנוסעים ואנשי הצוות. המשטרה הצליחה להשתלט על החוטף שנעצר והובא לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קברניטי הטיסה, מספר ET702, מאדיס אבבה שבאתיופיה לרומא שבאיטליה, דיווחו על חטיפה כשהמטוס היה עוד בשמי סודן. המטוס ביצע נחיתת חירום בז'נבה שבשווייץ. בעקבות האירוע, נמל התעופה הבינלאומי נסגר וצוותים של משא ומתן הוזעקו למקום.

לאחר חילוץ הנוסעים, חזרה הפעילות בנמל התעופה לשגרה. כוחות ביטחון בשווייץ בודקים את נסיבות חטיפת המטוס, לאחר שכל אנשי הצוות והנוסעים הועברו בשלום למקום מבטחים.

"החוטף נעצר והמצב כרגע נמצא תחת שליטה", כך נמסר בהודעה שפרסמה משטרת ז'נבה לכלי התקשורת. דובר ממשלת אתיופיה, רדוואן חוסיין, מסר כי הטיסה שנחטפה ביצעה עצירת ביניים בבירת סודן, חרטום, שם ככל הנראה עלה החוטף על המטוס. "אנחנו לא יודעים מהיכן הוא הגיע, אך נראה שהחוטף או החוטפים עלו על סיפון המטוס בחרטום", אמר רדוואן.