טבח בניגריה: 90 בני אדם נהרגו במתקפה

עשרות לוחמים אסלאמיים כיתרו את הכפר איזגה בצפון מזרח ניגריה, פתחו באש, הפעילו מטעני חבלה ושרפו עשרות בתים. עפ"י הדיווחים, עשרות בני אדם נהרגו במתקפה האכזרית - אלו ששרדו נמלטו מהמקום. "לא הספקנו לקבור את המתים, גופות מוטלות עדיין ברחובות", סיפר עד ראייה

התושבים נמלטו, ארכיון (AP)

שפיכות דמים מזעזעת בניגריה: עדי ראייה דיווחו לכלי התקשורת המקומיים כי גורמים אסלאמיים קיצוניים רצחו לפחות 90 בני אדם במתקפה אכזרית הבוקר (א') על כפר בצפון מזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, לוחמי הארגון הג'יהאדיסטי "בוקו-האראם" הקיפו את הכפר הפסטורלי איזגה, הנמצא סמוך לגבול עם קמרון, ופתחו בירי ללא הבחנה. "הם ריססו את הכפר בכדורים, הפעילו מטענים והעלו באש עשרות בתים", סיפרו עדי ראייה.

"גם עכשיו שרועות עשרות גופות של קורבנות האירוע ברחובות", סיפר תושב הכפר לסוכנות הידיעות רויטרס. "ברחנו מהמקום בלי לקבור את המתים, מתוך חשש שהטרוריסטים עדיין מתחבאים בשיחים ומחכים לפגוע בנו".

חיילים נשלחו לזירה, ארכיון (AP)

במשטרה המקומית אישרו כי התרחשה מתקפה על הכפר, אך לא סיפקו מספר רשמי באשר למספר הקורבנות בתקרית. נשיא ניגריה גודלאק ג'ונתן הורה להציב במקום כוחות צבא במטרה להשיב את הסדר לאזור שהפך בשנים האחרונות למוקד לפיגועי טרור.

המורדים הניגרים נאבקים במלוא האכזריות בניסיון ליצור מדינה אסלאמית בדלנית בצפון המדינה, אזור שמרבית תושביו מוסלמים. לצורך כך הם יצאו לשורה של מתקפות שבהם רצחו בדם קר אלפי בני אדם.