אובמה: "שוקל דרכים חדשות ללחוץ על אסד"

נשיא ארה"ב אובמה ועבדאללה מלך ירדן נפגשו בקליפורניה בכדי לדון במלחמת האזרחים המתמשכת בסוריה. במסיבת העיתונאים שכינסו ציין אובמה כי הוא שוקל דרכים חדשות ללחוץ על ממשל אסד. גורמים בכירים מטעמו ציינו כי כל האפשרויות מונחות על השולחן – גם האפשרות הצבאית

"שוקל דרכים חדשות". אובמה ועבדאללה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נפגש אמש (ו') עם עבדאללה מלך ירדן, ואמר לו כי הוא שוקל דרכים חדשות ללחוץ על ממשל אסד בסוריה - כך מדווחות סוכנויות הידיעות הזרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים משותפת שכינסו השניים, אמר אובמה לכתבים כי הוא אינו מצפה שהסכסוך בסוריה ייפתר בזמן הקרוב. "אנחנו צריכים לנקוט מספר צעדים מידיים כדי לתרום לסיוע ההומניטרי שם", ציין אובמה.

"יהיו כמה צעדי ביניים שאנחנו עשויים לבחור בהם כדי להפעיל יותר לחץ על משטרו של אסד, ואנחנו מתכוונים להמשיך לעבוד עם כל הצדדים הנוגעים בדבר כדי לנסות להגיע לפתרון באופן דיפלומטי", הוסיף נשיא ארה"ב.

עם זאת, גורמים בכירים בממשל אובמה שתדרכו את העיתונאים על שיחותיו של הנשיא האמריקני עם מלך ירדן הדגישו כי כל האופציות מונחות על השולחן, כולל האפשרות של פלישה קרקעית של צבא ארה"ב לשטח סוריה.

אובמה אמנם לא חשף אילו צעדים הוא שוקל, אך מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר קודם לכן כי מספר אפשרויות חדשות נדונו בעת ביקורו באסיה.