האם נשיא צ'צ'ניה יציל את הג'ירף הדני שהועמד בסכנת חיים?

לאחר שדווח כי גן חיות נוסף בדנמרק מתכוון להמית ג'ירף בשל מינו, הציע נשיא צ'צ'ניה - שמגדל בביתו אריה ונמר - לקלוט את החיה ולהצילה מהמתה. "אצלנו הוא יקבל תנאים טובים, אנחנו מקווים שהבקשה תתקבל בחיוב", הוסיף הנשיא

ג'ירפה בגן חיות (רויטרס)

חבל הצלה לג'ירף שהועמד בסכנת חיים בשל מינו? נשיא צ'צ'ניה, רמזן קאדירוב, הודיע כי הוא מוכן לקחת תחת חסותו את הג'ירף מריוס "מתוך דאגה הומניטרית", ופנה לגן החיות "ג'ילאנדס פארק" במערב המדינה להעביר לחזקתו את הג'ירף ולמנוע "מופע דמים נוסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גן החיות הודיע שלשום כי הג'ירף מריוס בן ה-7 מועמד להמתה, מכיוון שבגן ישנו זכר צעיר יותר ובקרוב תיקלט נקבה, ו"אסור שיהיו שני זכרים ונקבה אחד - הם יריבו". המטפלים בגן החיות הבהירו כי אם לא יימצא פיתרון, הוא יומת כפי שהומת קודמו, הג'ירף מריוס בן 18 החודשים מקופנהגן.

כעת נוצרה אפשרות להגן על חייו של מריוס המבוגר, כאשר קאדירוב - שכבר מחזיק ברשותו אריה ונמר לפי הדיווחים, הציע מקלט לג'ירף. "אנחנו יכולים להבטיח לו תנאי החזקה טובים, ונדאג לבריאות שלו", כתב הנשיא בחשבון האינסטגרם שלו.

"אנו מקווים שההצעה תזכה לתשובה חיובית מצד הנהלת גן החיות ג'ילאנדס", הוסיף הנשיא, המיודד עם מתאגרף העבר הפרובוקטיבי מייק טייסון. צעדו של קאדירוב עשוי להפתיע, על רקע עברו - רבים במדינתו האשימו אותו בהפעלת עינויים, לצד חוקים נוקשים נגד הימורים ואלכוהול.

לפני כשבוע הומת בקופנהגן הג'ירף מריוס רק בשל היותו זכר. צוות גן החיות בקופנהגן קיבל איומים על חייו, לאחר שבשרו של הג'ירף נחתך בפומבי, וחלקו שימש כמזון לחיות אחרות בגן. אוהבי חיות וארגוני זכויות בעלי חיים ברחבי העולם ביקרו את המעשים הפומביים והברבריים, כהגדרתם.