שוב סופה חורפית קשה בארה"ב

בישראל אנו נהנים ממזג אוויר חם יחסית לעונה, אך את צפון מזרח ארה"ב פקדה סופה מקפיאה נוספת – בפעם השלישית בחורף זה. עד כה נהרגו כתוצאה מהסופה לפחות 18 בני אדם ובערים ניו יורק ווושינגטון נמדדו יותר מ-20 סנטימטרים של שלג

עוד סופה קשה בארה"ב. ארכיון (AP)

בעוד שבארץ מזג האוויר חם יחסית לעונה, סופה חורפית קשה נוספת פקדה הלילה (שישי) את חופה המזרחי של ארה"ב. לפחות 18 בני אדם נהרגו עד כה בעקבות הסופה, בעיקר כתוצאה מתאונות דרכים שנבעו מהחלקה בכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב הסופה כ-750 אלף בתי אב נותרו ללא חשמל במדינות ג'ורג'יה, דרום וצפון קרולינה ואלבמה. נוסף על כך יותר מ-6,500 טיסות קורקעו ברחבי צפון מזרח היבשת.

"כל פעם שמתחיל לרדת שלג, אנחנו אומרים: 'אוי לא, לא שוב!'", העיד תושב פנסילבניה שם נמדדו כ-25 סנטימטרים של שלג. "באולימפיאדת החורף בסוצ'י חם יותר מאשר פה - זה מגוחך".

רבים נתקעו בבתיהם. ארכיון (AP)

בוושינגטון בירת ארה"ב נמדדו לפחות 20 סנטימטרים של שלג, כך גם בניו יורק. וכעת הסופה עושה את דרכה לדרום מזרח ארה"ב שם היא צפוייה להוריד בעיקר גשם.

בין ההרוגים בסופה, הייתה אישה הרה שנפגעה ממפלסת שלג בעיר ניו יורק. במהלך הטיפול בה כוחות ההצלה ביצעו ניתוח קיסרי על מנת להציל את התינוק וכעת הוא מאושפז במצב קריטי בבית החולים.

סופה שלישית קשה בחורף זה

בתחילת חודש ינואר פקדה את אותו אזור הסופה "הרקולס" אשר הובילה ליותר מ-17 הרוגים. אז נמדדו בחלקים נרחבים בארה"ב טמפרטורות הנמוכות מ-30 מעלות מתחת לאפס.

גל קור זה הוגדר כקשה ביותר מזה 20 שנים וכמו הסופה הנוכחית גם הוא הוביל מאות אלפים להישאר לכודים בבתיהם ללא חשמל. גם לפני כשלושה שבועות הגיעה לצפון מזרח ארה"ב סופה נוספת בה נהרגו 16 בני אדם.