דנמרק: השחיטה - עבירה פלילית

לאחר סערת האיסור על ביצוע ברית מילה במדינות אירופה, אישרה היום ממשלת דנמרק תקנה האוסרת שחיטה כשרה. בקהילה היהודית זועמים על ההחלטה ופועלים לבטלה. במקביל, יש גם מי שפחות מתרגשים מהאיסור, וטוענים כי אין ביכולתו להשפיע על ייבוא הבשר הכשר למדינה

היהודים בדנמרק זועמים (רויטרס)

זעם בקהילה היהודית בדנמרק: שר החקלאות והמזון חתם היום (ה') על אישור תקנה האוסרת שחיטה של עופות ובהמות - מבלי להמם אותם קודם, דבר העומד בניגוד להלכה היהודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון שהעניק לטלוויזיה הדנית, אמר השר דן יורגנסן כי הוא שמח על אישור התקנה וכי זכויות בעלי החיים בעולם באות לפני כל דת.

למרות שהתקנה תיכנס לתוקפה כבר בראשית השבוע הבא, אין היא צפויה להשפיע באופן משמעותי על הקהילה היהודית במדינה, שנוהגת זה שנים לייבא את הבשר הכשר ממדינות אחרות.

"ההחלטה פוגעת בדת היהודית" (רויטרס)

עם זאת, בעקבות אישור התקנה פנה מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי, הרב מנחם מרגולין, לראש ממשלת דנמרק בבקשה לבטל את התקנה, בטענה כי מדובר בפגיעה בזכויות הדת של אוכלוסיות רבות במדינה ובהם גם מוסלמים.

לשם הגברת הלחץ על הממשלה, פנה הרב מרגולין גם לראשי האיחוד האירופי בקריאה להבטיח כי את תנאי הקיום הבסיסיים של הקהילה היהודית בדנמק ובכל מדינה אחרת באירופה.