דנמרק: ג'ירף נוסף יומת בגן חיות בשל מינו?

ימים ספורים לאחר שבגן החיות בקופנהגן נורה למוות ג'ירף מכיוון שלא היה ניתן להרביעו, גן חיות במערב דנמרק צפוי לחזור על המעשה מעורר המחלוקת. "אסור שיהיו לנו שני זכרים ונקבה אחת - הם יילחמו ביניהם", הסבירו בגן החיות, וציינו כי לא יירתעו ממחאת ארגוני בעלי החיים

ג'ירפה בגן חיות (רויטרס)

דנמרק סוערת שוב בגלל ג'ירף: גן החיות הדני "פארק ג'ילאנדס" במערב המדינה הודיע אתמול (ד') כי ייתכן שייאלץ להמית את אחד הג'ירפים בגן החיות - חמישה ימים לאחר שהומת בקופנהגן ג'ירף רק בשל היותו זכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הג'ירף מריוס בן השבע עלול להפוך גם הוא למזון לחיות הטורפות, אם גן החיות יצליח לרכוש ג'ירפה נקבה. עובדת הגן ג'ני פולסן ציינה כי בגן יש ג'ירף צעיר יותר בשם אלמר, שישמש להרבעה. "אסור שיהיו לנו שני זכרים ונקבה אחת - הם יילחמו ביניהם", הסבירה פולסן לסוכנות הידיעות המקומית "ריצאו".

"אם מתאם ההרבעה של גן החיות יחליט שצריך להמית אותו, זה מה שנעשה", הודתה פולסן, שהדגישה שהמחאה נגד הרג הג'ירף בגן החיות בקופנהגן לא תשפיע על ההחלטה. עובדת גן החיות הוסיפה כי ייתכן ויימצא פיתרון אחר לג'ירף והוא יועבר לגן חיות אחר, אבל הסיכוי לכך קטן מאוד.

איומים על חיי עובדי גן החיות

במקביל, צוות גן החיות בקופנהגן קיבל איומים על חייו, לאחר שג'ירף בן שנה וחצי, שגם שמו היה מריוס, הומת מכיוון שלא התאים לתכנית ההרבעה של הגן. בשרו של הג'ירף נחתך בפומבי, וחלקו שימש כמזון לחיות אחרות בגן, והתמונות המזעזעות זכו לביקורת רבה מצד אוהבי חיות וארגוני זכויות בעלי חיים ברחבי העולם.

פולסן ציינה כי גני החיות במדינה הורגים חיות "עודפות" מזה שנים רבות, מכיוון ש"אנחנו לא חושבים שזה בסדר להשאיר חיות בתנאי מחיה גרועים. במקומות רבים בעולם לא ממיתים אותם וגם לא מאפשרים להם להתרבות, וזה לא הוגן בעינינו".

פעילי זכויות בעלי החיים ניהלו מאבק להצלתו של הג'ירף האומלל מריוס, שנורה למוות ביום שבת האחרון בקופנהגן לאחר שלא נמצא לו פיתרון. "לא היו צריכים להגיע למצב כזה בכלל", תקפה סטינה ינסן מהארגון הדני נגד סבל בעלי חיים. "זה מוכיח שגן החיות לא מתאים לנהל את התכנית ההרבעה. הוא לא מוסד מוסרי כפי שהוא מציג את עצמו".