צפו: טיפוס נועז על אתר הבנייה השני בגובהו בעולם

שני צעירים נועזים, המכנים עצמם "נינג'ות עירוניות", טיפסו על מגדל שנחאי - הבניין הגבוה בסין והשני בגובהו בעולם - ללא ציוד בטיחות. המטפסים הנועזים והאמיצים הגיעו בסוף מסעם לגובה של כ-650 מטרים לאחר שחמקו מהמאבטחים. "הנוף היה מדהים - כמו ממטוס, השמיים הם הגבול", אמר אחד המטפסים בתום כיבוש הפסגה

 לא לנסות את זה בבית: שני צעירים רוסים, המכנים את עצמם "נינג'ות עירוניות", החליטו לטפס על בניין שגובהו כ-650 מטרים, מהגבוהים בעולם - ולצלם את מסעם ההרפתקני והסוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונות מתעדות את הטיפוס האתגרי על "מגדל שנחאי" בסין. מדובר בבניין שנמצא בשלבי בנייה, ועם השלמתו יהפוך לבניין השני בגובהו בעולם. שני חובבי האדרנלין, ואדים מאחורוב ו-ויטאלי ראסקאלוב, טיפסו בתחילה במדרגות הפנימיות של המבנה ולאחר מכן התקדמו באופן מסוכן על גבי המנוף האנכי מחוץ למבנה. הצילום עשוי לגרום לבחילה או לפחד גבהים למי שצופה בו.

הזוג הפרוע לא נעזר בציוד בטיחות במהלך הטיפוס, שהתרחש בשעות הלילה המאוחרות ונמשך עד לשעות השחר, מתחת לאפן של הרשויות בסין.

"לא פחדנו, תחושה מדהימה" (יוטיוב)

"השמיים הם הגבול!"

"היו הרבה שומרים ומצלמות מסביב במהלך היום, אז התחלנו לטפס במהלך הלילה כדי שלא יבחינו בנו", סיפר מאחורוב עם תום הטיפוס. "לקח לנו בערך שעתיים להגיע לפסגה, ובהתחלה ראינו רק עננים".

"היינו צריכים לחכות שעות כדי שהעננים יזוזו, אבל היה שווה להמתין - הנוף היה מדהים, כמו מחלון של מטוס", הוסיף מאחורוב. "כשראינו את הפער נוצר בין העננים, טיפסנו לצמרת המנוף וצילמנו תמונות מרהיבות של העיר שמתחתינו".

"לא פחדנו בכלל, ואף פעם לא נפצענו במהלך 'הליכת השמיים שלנו'. בשביל לעמוד במשימה שלנו לא ישנו במשך 24 שעות - זה היה מאתגר פיזית ומנטלית לשנינו, אבל זו תחושה מדהימה. השמיים הם הגבול!", סיכם הצעיר הנועז.