סערה בבריטניה: רוחות של 160 קמ"ש

מחלוקת בצמרת ההנהגה הבריטית בעיצומה של הסופה הגדולה: ראש הממשלה קמרון הבטיח להעניק סיוע כספי נוסף בכדי להתמודד עם הנזקים, אך מנהיג מפלגת הלייבור הטיל ספק בהבטחה הגדולה שלו

"לא נחסוך אגורה". קמרון (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון התייחס למזג האוויר הסוער במדינתו הבטיח להעניק סיוע כספי נוסף בכדי להתמודד עם הסופה הכבדה. לטענתו, בריטניה "לא תחסוך שום אגורה" במאמצי הסיוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קמרון נאם בפני חברי הפרלמנט והבטיח להעניק לבעלי הבתים והעסקים מענקים של עד 5,000 פאונד כדי לממן הגנה מפני הצפות עתידיות. אבל מנהיג מפלגת הלייבור, אד מיליבנד, אמר כי הוא בספק לגבי "ההבטחה הגדולה", כלשונו.

על פי סוכנויות הידיעות בבריטניה, ישנם כבר יותר מ-5,500 בתים שהוצפו במדינה מאז דצמבר. נהר התמזה עלה על גדותיו לאחר שהגיע לרמה הגבוהה ביותר מזה שנים, והוא מציף את ערי הגדה המערבית לנהר בלונדון. 

"הפכנו לעיר תעלות הולנדית"

בקעת נהר התמזה שבבריטניה הפכה לאזור אסון בעקבות השיטפונות העזים. אלפים מנותקים מחשמל, מרשת הכבישים ומתשתיות כמו ומים ביוב ובחלק מהיישובים לא מצליחים להתאושש.

סוכנות הידיעות רויטרס העלתה לאוויר מסוק שתיעד את הנזקים לאורכו של הנהר. "במקום אזור חקלאי, הפכנו לעיר תעלות הולנדית", אמר אחד מתושבי הפרברים של לונדון.

מרכזי קניות, פארק שעשועים גדול, מלונות, ועוד בתי עסק רבים סגורים כבר שלושה ימים וגורמים הפסדי ענק לבעליהם. חלק מהבתים לאורך התמזה הוצפו כמעט עד הגג ועשרות אלפי תושבים פונו. מאתמול, מפלס המים רק עולה ועל פי החזאים הוא ימשיך לעלות בימים הקרובים.