מפקד צבא אירן: "אירן מוכנה לקרב מכריע עם ישראל"

הרמטכ"ל האירני איים בתקיפות כלפי ישראל וארה"ב והזהיר מפעולה צבאית. "אם נותקף, נפשוט על כל עמדות האויב, ואם המתקפה תגיע מהבסיסים של ארצות הברית באזור, נכה בהם בעוצמה", הצהיר הרמטכ"ל, שציין כי ארצו נערכת לתרחישי המלחמה במשך שנים רבות

"נכה בעוצמה בבסיסי האויב" (צילום מסך)

מתקפת החיוכים תהפוך למתקפה צבאית? הרמטכ"ל האירני חסן פירוזאבאדי אמר היום (ד') כי ארצו "מוכנה לקרב המכריע נגד ארצות הברית ונגד המשטר הציוני" ושיגר מסר תקיף: "אם תחל מתקפה כלשהי נגד אירן, אנחנו לא ניתן אף שעל לאויב והם יודעים זאת היטב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פירוזאבאדי הדגיש כי אירן הכינה את עצמה במשך שנים רבות למתקפה שכזו ותרגלה את תרחישי הקרב השונים. "אם נותקף, נפשוט על כל עמדות האויב. אם המתקפה תגיע מהבסיסים של ארצות הברית באזור, אנו נכה בהם בעוצמה".

"האויבים הזיזו את כוחותיהם לאזור, אבל בסוף הם הבינו שאין להם את היכולת לפעול ועזבו את האזור. האיומים שהם משמיעים עכשיו הם בלוף פוליטי", הוסיף הרמטכ"ל האירני.

רוחאני: "אין אופציה צבאית נגדנו"

אתמול ציינה אירן 35 שנה למהפכה האסלאמית בעצרות, נאומים ובמפגנים צבאיים. הקהל ברחובות צעק: "תחי המהפכה, מוות לארצות הברית וישראל", ונשיא אירן רוחאני הדגיש: "אם למישהו יש אשליה שהוא יכול לאיים על האומה האירנית, הוא צריך משקפיים חדשים. אין שום שולחן שעליו מונחת האופציה הצבאית נגד האומה שלנו". רוחאני הצהיר כי אירן לא תוותר על פיתוח הגרעין.

נשיא אירן אמר במהלך נאומו שהסנקציות שהפעיל המערב הם מעשה "ברוטאלי, לא חוקי ופסול". הוא הכריז שלמדינות הסמוכות לאירן אין שום סיבה לחשוש מממנה והדגיש כי "זה לא ייתכן שהאומה העצומה (אירן) תקבל השפלה של כוחות בינלאומיים אחרי 35 שנה".