רוסיה תטיל וטו על החלטת האו"ם לשלוח סיוע הומניטרי לסוריה

סגן שר החוץ הרוסי הודיע שיתנגד להצעת החלטה של מועצת הביטחון. "כל המטרה של ההחלטה הזו נועדה להכין את הקרקע לפעולה צבאית עתידית נגד הממשל הסורי", אמר סגן שר לקראת דיון על היוזמה הערבית-מערבית

הנשיא פוטין עם הנשיא המתנדנד אסד (AP)

הסיוע ההומניטרי של האו"ם לסוריה יסוכל? רוסיה טוענת כי ההחלטה של האו"ם על שליחת סיוע לסוריה נועדה להכין את הקרקע לפלישה צבאית. לכן, הודיע משרד החוץ הרוסי כי יטיל וטו על ההחלטה, כפי שנוסחה בטיוטה ראשונית של האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו לא מקבלים את הנוסח הנוכחי וברור שלא ניתן לזה לעבור", צוטט סגן שר החוץ הרוסי גנאדי גאטילוב בסוכנות הידיעות הרוסית RIA.  "כל המטרה של ההחלטה הזו נועדה להכין את הקרקע לפעולה צבאית עתידית נגד הממשל הסורי", הוסיף גאטילוב בהתייחסו להחלטה שגובשה על ידי מנהיגים מערביים וערביים.

ההחלטה תעלה מחר לדיון במועצת הבטחון של האו"ם, ובמוסקבה מאמינים שמדובר בצעד ראשון שהמעצמות נוקטות כדי להפיל את משטרו של אסד. אמש, במהלך דיון במועצת הביטחון, אמר שגריר רוסיה שדרושים שינויים גדולים בהחלטה. 

מאז תחילת מלחמת האזרחים בסוריה ב-2011, רוסיה וסין הטילו וטו נגד שלוש החלטות של המערב ושל מדינות ערב על שליחת סיוע לסוריה או גינוי של אסד ומשטרו. בתקופה זו מוסקבה חזרה והדגישה כי היא מתנגדת לכל אפשרות של התערבות צבאית חיצונית במשבר בסוריה.