בתחנת הרכבת בבריסל הכריזו: "יהודים, אתם יורדים באושוויץ"

סערה אנטישמית בבלגיה: אלמונים שהשתלטו על מערכת הכריזה בתחנת הרכבת בבירה בריסל קראו לכל היהודים שעולים לרכבת לרדת בתחנת אושוויץ. "אתם מתבקשים לרדת שם ולעשות מקלחת קצרה", הכריזו. הערכה: מדובר במעשה קונדס שביצעו נערים שהשתלטו על מערכת הכריזה

מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו (רויטרס)

התחנה הבאה - אושוויץ: סערה התחוללה לפני כשבועיים בתחנת הרכבת של בריסל, בירת בלגיה, לאחר שבמערכת הכריזה של התחנה נשמע הכרוז קורא לכל היהודים שעולים על הרכבת הבאה לרדת בתחנה, שנמצאת לכאורה בסמוך למחנה ההשמדה הנאצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך נסיעה של קו הרכבת מהעיר נאמור לבירה בריסל, נשמע הכרוז קורא: "גבירותיי ורבותיי, הרכבת שאתם נמצאים עליה ממשיכה לתחנת אושוויץ. היהודים מתבקשים לרדת שם ולעשות מקלחת קצרה".

לאחר הישמע הקריאה המצמררת במערכת הכריזה ב-31 בינואר, כמה ימים בלבד לאחר שצוין יום השואה הבינלאומי, התקבלו תלונות רבות במשטרת בריסל, שלבסוף שמה את ידיה על מספר נערים שככל הנראה השתלטו על מערכת הכריזה וקראו את הקריאות האנטישמיות כחלק ממה שהגדירו "מעשה קונדס".

אלא, שהמקרה המדובר הוא לא חדש וכבר התרחש בעבר במדינה. במהלך 2012, באותו קו רכבת, קרא כרוז במערכת הכריזה: "ברוכים הבאים לרכבת לאושוויץ. כל היהודים מתבקשים לרדת בתחנת בוכנוואלד". העומדים מאחורי מעשה זה לא נתפסו עד היום.