סכום סמלי: 5 מעריצי מייקל ג'קסון יפוצו על "עוגמת הנפש" באירו אחד

מיליוני מעריצים של הזמר מייקל ג'קסון חשו צער עמוק על מותו לפני כחמש שנים, אך חמישה מעריצים בצרפת הצליחו להוכיח כי נגרמה להם עוגמת נפש אישית בעקבות מותו של מלך הפופ. השופט פסק כי הרופא שהתרשל יפצה אותם באופן סמלי באירו בודד. הם לא מתכוונים לדרוש את הסכום הזניח

מותו גרם עוגמת נפש. מייקל ג'קסון (רויטרס)

בית המשפט בעיר אורלאן שבצרפת פסק פיצוי סמלי ביותר של אירו אחד לחמישה ממעריציו של הזמר מייקל ג'קסון, שחשו כי נגרמה להם עוגמת נפש בעקבות מותו. המעריצים, אזרחי צרפת, בלגיה ושווייץ - תבעו את הפיצויים מרופאו של ג'קסון, קונרד מארי, שסיפק לו את התרופות שגרמו למותו ממנת יתר וריצה עונש מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

34 מעריצים תבעו את מארי בצרפת, רק חמישה מהם הצליחו להוכיח כי נגרמה להם עוגמת נפש אישית ממותו של מלך הפופ. "זו הפעם הראשונה בעולם שבית משפט מכיר בעוגמת נפש על מותו של זמר", הסביר עורך דינם של התובעים, עמנואל לודו, לסוכנות הידיעות AFP. "כל הכבוד לתובעים שהמשיכו בהליך המשפטי למרות הלגלוג לו זכו".

עורך הדין ציין כי די לתובעים בהכרה המשפטית בסבלם, וכי הם לא מתכוונים לדרוש באופן אישי מהרופא לשלם להם חמישה אירו. עם זאת, הוא הביע תקווה כי הסטטוס המשפטי החדש של המעריצים יאפשר להם לבקר בקברו של ג'קסון בלוס אנג'לס, שסגור לציבור הרחב.

קונרד מארי השתחרר מהכלא לפני כארבעה חודשים, לאחר שריצה עונש של שנתיים מאסר בגין הריגה ללא כוונה תחילה. הוא הורשע שסיפק לג'קסון את התרופות שהובילו למותו בשנת 2009, רגע לפני שיצא לסדרת הופעות בלונדון.