צפו: מדוע כלא האמן את נוסעי הרכבת?

אמן צרפתי מסתורי החליט להעניק משמעות חדשה למושג יצירה: הוא נכנס למטרו בפריז, מתח פסי דבק שחורים על החלונות, ונטרל את הדלתות כדי שהנוסעים לא יוכלו לצאת. כשהרכבת הגיעה לתחנה, תועדו הנוסעים חסרי האונים שנראו כאילו הם כלואים בבית סוהר. כך זה נראה

עד כמה מותר להרחיק לכת בשם האמנות? אמן מסתורי, כנראה צרפתי, הצליח לעצבן אנשים רבים ברכבת התחתית של פריז, זאת לאחר שמתח פסים של סרט דביק שחור על החלונות - ולאחר מכן נטרל את דלתות הקרון כך שהנוסעים לא יוכלו לצאת. והכל - כחלק מהיצירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היצירה קיבלה את השם: "Métro-Boulot-Dodo", או בתרגום לעברית: "רכבת תחתית, עבודה, שינה". מדובר בפתגם צרפתי שמשמעותו - אותה השגרה כל הזמן. אלא שהשגרה הזאת לא היתה נעימה לנוסעים רבים, שלא בדיוק הבינו את פשר המעשים.

למרות זאת, איש לא התערב כשפסי הדבק נמתחו על החלונות - כדי להעניק לנוסעים הרגשה שהם כלואים. כשהאמן סיים עם הדבק, הוא יצא מהר מהקרון ובעזרת מפתח ברגים, נטרל את הדלתות, כך שבתחנה הבאה הן לא נפתחו והנוסעים נותרו כלואים.

מצלמה שהותקנה בתחנה הקרובה תיעדה את הרגעים בהם הרכבת מגיעה, אבל הדלתות לא נפתחות. כאן היצירה, לדעתו של האמן, הגיעה לשיאה. לדעת הנוסעים שנתקעו, לא היה זה רגע שיא, ולא אמנות יפה, אלא במקרה הטוב - פשוט חוצפה.