ארה"ב: אלף גופות התגלו באתר בנייה

במהלך עבודות תשתית להקמת חניון באוניברסיטת מיסיסיפי נחשפו הגופות, ככל הנראה של חולי נפש שאושפזו בבית חולים פסיכיאטרי בזמן מלחמת האזרחים האמריקנית בסוף המאה ה-19. ראשי האוניברסיטה: "פינוי הגופות יעלה מיליוני דולרים"

הקבר שנחשף (רויטרס)

החפירות באתר הבנייה חשפו ממצא מטריד: כאלף גופות התגלו במהלך עבודות תשתית באוניברסיטת מיסיסיפי שבארה"ב, לקראת הקמת בית ספר לרפואה. על פי ההערכות, מדובר בגופותיהם של מטופלים שאושפזו בבית חולים פסיכיאטרי בבעלות מדינת מיסיסיפי לפני יותר ממאה שנה ונקברו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפועלים, שעסקו בחפירת חניון תת קרקעי עבור בית הספר החדש, מצאו את הגופות בעת פינוי של חורשת עצים. "על אף אחת מהגופות לא מצאנו שמות או פרטי זיהוי", סיפר ד"ר ג'יימס קיטון, דיקן בית הספר לרפואה באוניברסיטה. הוא הסביר כי הליך הקבורה מחדש של הגופות כרוך בהוצאה של שלושה מיליון דולר, סכום שהאוניברסיטה אינה יכולה לעמוד בו.

ד"ר קיטון אמר שבעקבות חשיפת הגופות עלולות תכניות הבנייה של בית הספר החדש להשתנות. להערכתו, באזור עשויים להיות קברים נוספים של עבדים או של קורבנות ממלחמת האזרחים שהתרחשה במאה ה-19 בארצות הברית - תקופה שבה בית החולים הפסיכיאטרי פעל.

בית החולים לחולי נפש נפתח על ידי מדינת מיסיסיפי בשנת 1855 ושהו בו כ-150 מאושפזים. על פי עדותו של חייל באחד מגדודי חיל הרגלים של צבא מדינות האיחוד, שנמצאה במקום, חיילי היחידה הגיעו למקום כשמונה שנים לאחר פתיחת המוסד. "החולים היו נרגשים מאוד לראות אותנו", כתב החייל. "הם צעקו ונופפו לעברנו מחלונות בית החולים".