לייק לצוקרברג: התורם הגדול בעולם

עם השיפור במצב הכלכלי בארה"ב – גדלות גם התרומות של הפילנתרופים הגדולים לצדקה. בראש הרשימה עומד מייסד פייסבוק עם מיליארד דולר שהוא ורעייתו תרמו בשנה האחרונה. 50 התורמים הגדולים העבירו לצדקה סכום של 7.7 מיליארד דולר. הכתובת העיקרית לתרומות היא לילדים ולנוער, לאיכות הסביבה ולמוסדות דת

תרם מיליארד דולר. צוקרברג (רויטרס)

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג הוא התורם הגדול ביותר בארה"ב בשנת 2013, עם כמעט מיליארד דולר שתרם למטרות צדקה ולמייזמים בעמק הסיליקון במהלך השנה שהסתיימה. סך כל התרומות של 50 התורמים הגדולים בארה"ב מגיע ל-7.7 מיליארד דולר, עלייה של 4% משנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הנתונים מפרסם המגזין כרוניקל אוף פילנתרופי, שטוען כי לעליות שנרשמו בשנה שעברה בוול סטריט יש תרומה לעלייה גם בסכום התרומות. הסכום שנתרם בשנה שעברה הוא הגבוה ביותר מאז 2008, השנה בה פרץ המשבר הכלכלי העולמי.

במקום השני ברשימה נמצא ג'ורג' מיטשל, שהלך לעולמו בקיץ האחרון. הוא תרם 750 מיליון דולר לקרן משפחתית שמטרתה העיקרית היא למנוע נזקי טבע כתוצאה מחיפושי אנרגיה. במקום השלישי נמצא מייסד ענקית הספורט נייק פיל נייט שתרם עם רעייתו 500 מיליון דולר לחקר הסרטן. עיקר התרומות ניתנו לילדים ולצעירים, לתחום הסביבה ולמוסדות דת.