ציד הלוויתנים הפך לסכסוך מדיני

דיג הלווייתנים באוקיינוס השקט הפך כבר מזמן למאבק מתמשך בין ספינות הדיג לספינות של ארגוני סביבה שמנסים להביא להפסקת הציד של היונקים הימיים. כעת, עובר העימות גם למישור הדיפלומטי, כשניו זילנד זימנה את שגריר יפן לבירור בעקבות התנגשות בין ספינת דיג לסירה של פעילים סביבתיים. צפו בתיעוד העימות בלב ים

המאבק נגד ציד הלווייתנים באוקיינוס השקט הופך לעימות דיפלומטי: שר החוץ של ניו זילנד זימן את שגריר יפן במדינה כדי להביע מחאה על כניסת ספינת דיג יפנית למים הטריטוריאליים של ארצו במטרה לתפוס את היונקים הימיים. בניו זילנד מסבירים שהזימון הוא תוצאה של היתקלות בין סירת אנשי ארגון ה"sea shepherd", ארגון סביבתי לשמירה על בעלי החיים, לבין אותה ספינת דיג יפנית - שהתנגשה בסירת פעילי הסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניו זילנד כבר ביקשה כמה פעמים מהרשויות ביפן להורות לבעלי ספינות הדיג שלא להתקרב לכיוון חופיה וכעת המחאה עולה מדרגה עם זימון השגריר לבירור.

התנגשויות בין סירות של פעילי ארגונים הנאבקים נגד ציד הלווייתנים לסירות של דייגים יפנים הן עניין שבשגרה ולא אחת מתועדים העימותים ומועלים לרשת על ידי הפעילים הסביבתיים.

העימות הנוכחי בין ספינת הדיג היפנית "שונון מארו 2" לסירת פעילי ארגון "sea shepherd" התרחש במרחק של 320 ק"מ מחופי ניו זילנד ולמרות שעל פי התמונות זה נראה שספינת פעילי הסביבה היא התוקפנית, בניו זילנד מתייצבים לצידם של אנשי הארגון.

"פעילות ספינת הדיג היפנית תואמת את חוק הבינלאומי וגם פעילות דיג הלווייתנים היא חוקית לחלוטין", מבהיר יושיהידה סוגה, שר בקבינט היפני. "פעילות אנשי ה-sea shepherd מסכנת חיים ורכוש, זה לא מתקבל על הדעת".