לראשונה: שחקן פוטבול יצא מהארון

מייקל סאם, מגן בקבוצת הפוטבול של אוניברסיטת מיזורי בארצות הברית, הסתכל לחבריו בעיניים בשנה שעברה וסיפר להם: "אני הומו". כעת גם שאר העולם יודע זאת לאחר שהוא יצא מהארון בראיון לתקשורת האמריקנית. הוא צפוי להיות השחקן ההומו המוצהר הראשון בליגת ה-NFL לאחר שייבחר

יעשה היסטוריה? מייקל סאם (AP)

מייקל סאם, שחקן פוטבול מכללות ממיזורי שנחשב לאחד הכישרונות העולים בענף, יצא מהארון בראיון לרשת ESPN ולעיתון "ניו יורק טיימס". בכך הוא צפוי להפוך לשחקן ההומוסקסואל המוצהר הראשון בתולדות ליגת ה-NFL.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו, מאמניו וחבריו לקבוצה ידעו על נטייתו המינית עוד לפני פתיחת העונה. "המאמנים כינסו אותנו וביקשו מאיתנו להציג את עצמנו - לספר איפה גדלנו, למה באנו לשחק במיזורי ולספר דבר שאיש לא יודע עלינו", סיפר סאם בראיון. "הסתכלתי להם בעיניים ואמרתי: 'אני הומו'. השחקנים הנהנו, כאילו רצו לומר 'סוף סוף הוא מודה בזה'".

בניגוד לספורטאים אחרים שיצאו מהארון אחרי פרישתם, עיתוי ההודעה של השחקן הצעיר, שמשחק בעמדת המגן, קריטי. בעוד כשלושה חודשים ייערך הדראפט של ליגת ה-NFL בו ייבחרו הקבוצות בשחקנים חדשים לשורותיהם. על פי כל ההערכות, סאם צפוי להיבחר במקום יחסית גבוה ולשחק בליגה.

לא ברור איך החברים והאוהדים בקבוצתו החדשה יקבלו את סאם, אבל בינתיים הוא זוכה להודעות תמיכה. "אנחנו מעריכים את האומץ והכנות שלו", אמר דובר ליגת ה-NFL גרג אליילו. "כל שחקן עם כישרון ונחישות יכול להצליח בליגה, אנחנו מצפים לקבל את מייקל סאם בשנת 2014".

גם האוניברסיטה שלו במיזורי, ששחקני נבחרת הפוטבול שלה מכונים "הנמרים", צייצה בטוויטר הודעה תומכת: "אנחנו תומכים בנמרים מכל הצבעים. גאים בך!".