גל מעצרים באיטליה: "תכננו פיגוע התאבדות בוותיקן"

במבצע רחב היקף, עצרה המשטרה האיטלקית 18 חשודים בטרור במדינה. בין היתר, עלה חשד כי תכננו לבצע פיגוע התאבדות בוותיקן בשנת 2010. על פי התקשורת המקומית, החשודים קשורים לארגון שמזוהה עם אל קאעידה

ארכיון (רויטרס)

גל של מעצרים באיטליה במבצע נגד תאי טרור הפועלים במדינה. כוחות הביטחון עצרו 18 חשודים ממוצא פקיסטני ואפגני במבצע משטרתי, בחשד שהשתייכו לאל קאעידה ותכננו פיגוע רחב היקף בוותיקן בשנת 2010, כך על פי תובע בפרקליטות באיטליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי המשטרה האיטלקים שהביאו למעצרם אמרו כי מצאו רשת צבאית שתכננה לבצע פיגוע התאבדות בכס הקדוש. חלק מהחשודים תכננו את הפיגוע בשוק בפשוואר בפקיסטן בשנת 2009, ועל פי התקשורת המקומות שניים מהם אף סיפקו בעבר הגנה לאוסמה בן לאדן.

"אין לנו עדיין הוכחות אך יש לנו חשד כבד", אמר מריו כרטא, ראש יחידת המשטרה המובילה את החקירה. לדבריו, בשיחות טלפון שיורטו, חוקרים שמעו את החשודים אומרים שהם לקראת "פיגוע גדול באיטליה", בהן עלתה האופציה לבצע פיגוע בוותיקן.

מדובר במבצע רחב היקף, שהתמקד בסרדיניה ובשבעה מחוזות נוספים, בו נעצרו חשודים במעורבות בפיגועים בפקיסטן, שחברים בארגון המזוהה עם אל קאעידה. בין היתר נעצר גם המנהיג הרוחני של ארגון זה, ששמו לא פורסם, ויש חשש שחשודים נוספים כבר עזבו את המדינה.

לדבריו של פסקואל אריקו, מפקד המשטרה בעיר סאסארי בסרדיניה, העצורים חשודים גם במימון ארגוני טרור באפגניסטן ובפקיסטן. "ישנה השערה כי אחד החשודים גייס מהגרים שהגיעו לאיטליה עם מסמכים מזויפים ושילב אותם בפעילות לא חוקית", אמר.