הגורל האכזר של הג'ירף מדנמרק

המאבק הציבורי נכשל: בגן החיות בקופנהגן נורה למוות הג'ירף מריוס בן השנה וחצי. למזלו הרע הוא נולד זכר ולא ניתן על פי חוק להרבות אותו עם הג'ירפות האחרות, קרובות משפחתו. גן החיות ניסה למצוא לו בית חדש, אך נכשל בכך

ג'ירפה בגן חיות (רויטרס)

סוף עצוב בגן החיות: מריוס, ג'ירף בריא בן שנה וחצי בגן שבקופנהאגן, דנמרק, נורה למוות על ידי הצוות במקום. הסיבה: הוא זכר, ולא מתאים לתכנית הרבעת הג'ירפות של גן החיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירופה אסור להרביע בעלי חיים קרובים גנטית, וכל עוד מריוס שהה בגן החיות, אין מקום לג'ירפה שתוכל להשתתף בתכנית ההרבעה ולהעמיד צאצאים. אנשי גן החיות ניסו למצוא בשביל מריוס בית חדש, אך שום גן חיות לא הסכים לקבל אותו.

"זו תוצאה של הדרך בה ניהלנו את האוכלוסייה, וזה חשוב כדי שהיא תהיה יציבה בעתיד", הסביר מנהל גן החיות בנגט הולסט. "תכנית ההרבעה הבינלאומית לא מאפשרת דבר כזה, צריך שהחיות הנכונות יתרבו. מריוס תופס מקום של בעלי חיים בעלי ערך גנטי רב יותר". בגן החיות החליטו להמית את מריוס מבלי להתשתמש ברעל כדי לא לקלקל את בשרו, כדי שיוכל להועיל לחבריו הטורפים לפחות במותו.

פעילי זכויות בעלי החיים ניהלו מאבק להצלתו של הג'ירף האומלל. "לא היו צריכים להגיע למצב כזה בכלל", תקפה סטינה ינסן מהארגון הדני נגד סבל בעלי חיים. "זה מוכיח שגן החיות לא מתאים לנהל את התכנית ההרבעה. הוא לא מוסד מוסרי כפי שהוא מציג את עצמו".