לאיזה מיעוטים בארה"ב סיכוי גדול יותר להצליח?

הפרופסור והסופרת האמריקנית איימי צ'ואה, שעוררה סערה עולמית לפני שלוש שנים עם ספר שבו הטיפה להורות נוקשה בסגנון סיני הישגי, שוב מושכת אש עם ספר חדש. הפעם, היא כתבה עם בעלה על מיעוטים שמצליחים יותר ומנתחת מה סוד הצלחתם. האשמות בגזענות לא איחרו להגיע

הפרופסור והסופרת האמריקנית איימי צ'ואה התרוצצה השבוע מתכנית אירוח אחת לשנייה כדי לקדם את ספרה החדש, שעוסק בהצלחת מיעוטים בארה"ב. לפני כשלוש שנים היא עוררה סערה עולמית בעקבות פרסום ספרה "המנון הקרב של אמא נמרה", וגם הפעם זוכה יצירתה לתגובות נזעמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בספר הקודם היא הטיפה להורות נוקשה בסגנון סיני הישגי ובין היתר תיארה כיצד המתנות שהכינו עבורה בנותיה ליום הולדתה לא סיפקו אותה ואיך היא דרשה מהן יותר. צ'ואה, פרופסור למשפטים ואמא לשתי בנות, נבחרה באותה שנה לאחת ממאה האנשים המשפיעים בעולם והבינה שאין כמו פולמוס טוב כדי לעשות יחסי ציבור.

החינוך הנוקשה הצליח? צ'ואה ובנותיה (AP)

עכשיו היא מכה שוב עם הספר "החבילה המשולשת", שאותו כתבה עם בעלה היהודי. הספר טוען שיש קבוצות אתניות בארה"ב שמצליחות יותר מאחרות ובהן יהודים, סינים, הודים, אירנים וקובנים, ומנסה לנתח מה הסוד להצלחה.

צ'ואה ובעלה קובעים שיש שלוש תכונות שדוחפות אותך להצליח: תחושה עמוקה של ייחודיות או להיות מיוחד, חוסר ביטחון ותחושה שאתה לא מספיק טוב וצריך להוכיח את עצמך, ומשמעת עצמית.

למרות שהם מקפידים לומר שלא מדובר בגזע, אלא בקבוצה תרבותית, הצליחו בני הזוג להרגיז הרבה אנשים ולגרור ביקורות כמו "עליונות גזעית" ו"צלילים גזעניים".