אירן: שלחנו ספינות קרב לארה"ב

מפקד בכיר בחיל הים האירני הכריז כי "ספינות מלחמה כבר נמצאות בדרכן לחופי ארה"ב, והבהיר כי מדובר ב"צעד שיש בו מסר". זוהי תגובה של אירן לנוכחות האמריקנית במימי המפרץ הפרסי, שממנה הזהירה בשנים האחרונות

ספינת קרב אירנית משגרת טיל, ארכיון (רויטרס)

אירן מממשת את איומיה מהשנים האחרונות ושולחת ספינות קרב לעבר חופי ארה"ב. מפקד הצי הצפוני של הרפובליקה האסלאמית הכריז היום (שבת) כי "ספינות מלחמה של הצי כבר החלו את מסען לעבר האוקיינוס האטלנטי". כל מדווחת סוכנות הידיעות האירנית פארס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדמירל אפשין רזאי חדד, מפקד בכיר בצי האירני, אמר כי "ספינות הצי האירני מתקרבות לגבולות הימיים של ארה"ב", והדגיש: "זה צעד שיש בו מסר".

בשנים האחרונות איימה אירן כמה פעמים לשלוח ספינות מלחמה לכיוון ארה"ב כצעד נגדי לנוכחות של הצי האמריקני במימי המפרץ הפרסי. הצי האירני מגביר את פעילותו במים הבינלאומיים מאז שנת 2010, כשבדרך כלל מדובר בשיט של ספינות באזור האוקיינוס ההודי ובמפרץ עדן.

חמינאי: ארה"ב רוצה להחליף את המשטר (רויטרס)

חמינאי ממשיך לתקוף את ארה"ב

מוקדם יותר היום תקף המנהיג העליון של אירן האיתוללה עלי חמינאי את ארה"ב והאשים כי וושינגטון היתה מחליפה את השלטון בארצו אם היה באפשרותה לעשות זאת. "הגישה שלהם כלפינו שתלטנית ומתערבת", אמר חמינאי בנאום לציון יום השנה ה-35 למהפכה האסלאמית במדינה.

"האמריקנים אומרים באופן פומבי שהם לא מנסים להפיל את הממשלה באירן", אמר חמינאי. "זה שקר. הם לא היו מהססים אפילו דקה אם היו יכולים".

המנהיג האירני לא הזכיר בנאומו את הסכם הגרעין שנחתם בז'נבה בין אירן למעצמות, וציין כי טהרן מוכנה לשנות את הטקטיקה שלה ביחסיה עם המערב, אך לא לוותר על עקרונות יסוד. חמינאי הדגיש בנאומו שאסור לאירן לסמוך על הסרת הסנקציות כדי להיחלץ מהמשבר הכלכלי, אלא לצאת ממנו בכוחות עצמה.