דיווח: נשיא אירן תרם 400 אלף דולר לבית חולים יהודי

בית החולים היהודי בטהרן, שמשרת יהודים וגם מוסלמים, נהנה מתרומה שהעניק נדבן מפתיע: חסן רוחאני. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי נשיא אירן תרם 400 אלף דולר לטובת המוסד. עם זאת, גם קודמו אחמדינג'אד, הקיצוני ממנו, תרם כסף לבית החולים

תרם לבית חולים יהודי. חסן רוחאני (רויטרס)

תרומה מפתיעה: כתב ה"ניו יורק טיימס" בטהרן, תומאס ארדברינק, דיווח כי נשיא אירן חסן רוחאני תרם 400 אלף דולר לבית החולים היהודי בטהרן. בית החולים משרת את הקהילה היהודית באירן שמונה כמה אלפים, אך גם את האוכלוסייה הכללית. בדיווח הסתמך ארדברינק על פרסום בסוכנות הידיעות האירנית "מאהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עם זאת, ככל הנראה לא מדובר בחידוש במדיניות האירנית. בשנת 2006 דיווחה רשת BBC כי נשיא אירן דאז מחמוד אחמדינג'אד תרם גם הוא כסף לבית החולים היהודי. בדיווח אז צוין כי רוב החולים ואנשי הצוות הרפואי הם מוסלמים שיעים, אך מנהל בית החולים - יהודי.

כיום המנהל מכהן כחבר בפרלמנט האירני, במושב המשוריין לקהילה היהודית, המוכרת כמיעוט באירן. לפחות באופן רשמי, המשטר האירני מצהיר כי הוא מתנגד לציונות אך לא ליהדות, וטוען כי יהודי אירן הם אזרחים שווים ברפובליקה האסלאמית.

אז כמה יהודים בעצם נותרו באירן? טהרן טוענת כי חיים תחת שלטונה כ-25 אלף יהודים. עם זאת, במפקד האוכלוסין בשנת 2012 התגלה כי נותרו באירן כ-8,000 יהודים בלבד. כך או כך, מדובר באחת הקהילות היהודיות הגדולות ביותר שחיות כיום בארצות האסלאם.